Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuurikatel – põneva etapi alguses

11.11.2015 14:40

20.–21. novembril toimub Black Box saalis Reet Ausi moekontsert “Trash to Trend” ning 6.–20. detsembrini on võimalik Kultuurikatla värsketes ruumides osa saada NUKU teatri jõululavastusest “Vaata, Madlike, lund sajab!”.

KultuurikatelKultuurikatla kaks suurt saali, Katelde saal ja Black Box saal, pakuvad uudset alternatiivi Tallinnas olemasolevatele ruumidele ja võimalustele. Katelde saalis on kaks 15 m kõrgust katelt, mis on Kultuurikatla minevikku elustavad sümbolid. Katlad kannavad edasi maja ajalugu ning võimaldavad luua saalis toimuvate sündmuste jaoks erilise tööstusliku atmosfääri, mille ärakasutamise ainus piir on sündmuse korraldaja fantaasia. Black Box saal on etenduskunstide vajadustele ehitatud universaalsaal, kuhu saab lihtsasti paigutada köielkõndija, teha mustkunstitrikke, riputada õhku raskeid asju või viia külastaja tehismaailma. Kultuurikatla erinevaid ruume koos kasutades on võimalik läbi viia festivale, konverentse ning muid sündmusi rohkem kui tuhandele inimesele.

Kultuurikatlas on töös loomelaborid: Makerlab, Toidulabor ja Helistuudio
Helistuudio pakub võimalusi helide töötlemiseks ja salvestamiseks ning Makerlabis saab mitmekülgse tööriistapargi abil töödelda erinevaid materjale. Hiljuti valmisid Kultuurikatla Makerlabis PÖFFi info- ja piletimüügiletid (disainer Ott Kangur) ning Tiina Talumehe couture kollektsiooni “PÖÖRIÖÖ” ehted. Helistuudio viimaste viljade seas on aga mitu Eesti Laulu võistlusele esitatud teost. Toidulaboris hakkab ligi järgneva poolaasta jooksul korraldama kursusi ja koolitusi Kultuurikatla lepinguline partner Tark Bakter OÜ.

Eelolevad sündmused

20.-21. november / Reet Ausi moekontsert “Trash to Trend”  uues Black Box saalis. Moekontsert toob kokku keskkonnateadliku disaini ja originaalmuusika, mille loojateks ja esitajateks on Anne Türnpu, Eva Koldits, Hendrik Kaljujärv, Jarek Kasar, Kärt Johanson, Maret Mursa, Reet Aus ja Tõnis Mägi. Videokunstnik on Emer Värk.

19.-21. november / ülemaailmse haardega muusikaprodutsent, helidisainer ja psühholoog Enrico Ascoli (Itaalia/Prantsusmaa) tutvustab enda loomingu tagamaid, inspiratsiooniallikaid ja loomeprotsesse. Kolme päeva jooksul on võimalik osa saada Enrico Ascoli loengust ja meistriklassist „Blind Listening/Acousmatica” ning koostöös Mikk Mäega kantakse ette heli-performance „Foodjob, Frequencies Under the Tongue”.

23.-25. november / audiovisuaalne lavastus "Mehhaaniline Klaver", kus kaasaegne kammermuusika põimub audiovisuaalse kunstiga. "Mehhaaniline Klaver" on loomingulise meeskonna AudioKinetica eksperimentaal lavastus, milles peitub omapärane autorimuusika virtuoosses esituses.

6.-20. detsember / NUKU teatri kogupere-jõululugu “Vaata, Madlike, lund sajab!” ootamatutest seiklustest esimeses lumes.

20. detsember / Eesti Disainikeskuse disainiturg “Jõuluks koju”.

Uuenevat infot Kultuurikatla ja toimuvate sündmuste kohta leiab Kultuurikatla kodulehelt.

Lisainfo
Erle Allas
SA Tallinna Kultuurikatel
+372 56 2011 29
erle.allas@kultuurikatel.ee
www.kultuurikatel.ee