Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuridessant toob üliõpilaste lõputööd Tartusse, Rakverre ja Tallinna

04.04.2013 09:14

InetuTartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsu-, teatri- ja muusikatudengid esitavad 6.-18. maini Tartus, Rakveres ja Tallinnas enda lõputöid.  

Tänavu viiakse Viljandi Kultuuriakadeemia teatri-, tantsu- ja muusikatudengite diplomitööd esmakordselt Kultuuridessandi nime all Viljandist välja. „Eesmärk on näidata laiemale avalikkusele, kui palju andekaid ja tegijaid noori tänavu akadeemia lõpetavad,“ sõnab Kultuuridessandi projektijuht ja TÜ VKA kultuurhariduse osakonna lektor Kristiina Alliksaar. „Meil on kool, kust sirguvad näitlejad ühes lavastajatega, muusikud ja nende managerid, tantsijad, huvijuht-loovtegevuseõpetajad ning rahvusliku käsitöö, tekstiili ja ehituse loojad. Patt oleks seda kõike vaid Viljandi- ja koolisiseseks jätta,“ tõdeb Alliksaar.

Selleaastase kultuuridessandi teeb omanäoliseks mitmekülgsus – nimelt esitavad Viljandi Kultuuriakadeemia 9. lennu teatrikunsti tudengid nii noortemuusikali, lastelavastusi, monotükke kui ka kuuldemängu. Esile võib tuua filmist „Klass“ tuntuks saanud Vallo Kirsi F. Dostojevski ainetel loodud diplomilavastuse „Idioot“. Ka muusikud ja tantsijad ei jää teatrikunsti tudengitele alla: diplomikontsert „Aitäh, Clifford Brown!“ on jazz trompetist Allan Järve kummardus maailmakuulsale trompetimängijale Clifford Brownile; tantsukunsti 21. lennu lõpetaja Raho Aadla toob lavalaudadele tantsulavastuse „Külvist lõikuseni“ jne. Täpsema ajakava leiab aadressilt www.kultuur.ut.ee/kultuuridessant.

Viljandi Kultuuriakadeemia tunnuslause on omakultuursed terviklahendused. Seda järgitakse ka kolmes linnas toimuva Kultuuridessandi raames, sest korraldustiimi on kaasatud nii tudengid kui õppejõud ning kõigil on lõpptulemuse kujunemisel võimalus kaasa rääkida. „Mina sattusin Kultuuridessandi tiimi turunduse praktikumi aine raames,“ ütleb teist aastat kultuurikorraldust õppiv Kristlin Kunnus. „Mulle meeldibki selle kooli juures see, et lisaks teooriale on meil, tudengitel, võimalus ka reaalselt sündmusi korraldada,“ ütleb ta.

Kuidas tudengite ja õppejõudude ühine töö vilja kannab, saab näha ja kuulda juba maikuu teisel ja kolmandal nädalal. Piletid hinnaga 2-14€ on müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja koha peal tund enne sündmuse algust, mitmed sündmused on ka tasuta.

UnistatudTartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias saab õppida tantsu- ja teatrikunsti ning teatrikunsti visuaaltehnoloogia, kultuurikorralduse, huvijuht-loovtegevuse õpetaja, jazz-, pärimus- ja koolimuusika, rahvusliku ehituse, metallitöö ja tekstiili erialal. Lisaks võetakse 2013. aastal teatrikunsti erialale vastu tulevasi näitlejaid, kes hakkavad õppima vene ja nukuteatri suunitlusega õppegruppides. Lähemalt õppimisvõimalustest www.kultuur.ut.ee/sisseastumine

Lisainfo ning täpne ajakava:
www.kultuur.ut.ee/kultuuridessant
www.facebook.ee/kultuuridessant

Pildid lavastustest, tantsijatest ja muusikutest
https://www.dropbox.com/sh/hsg5tingm20sa1q/cli9tso6iJ#/

Kontaktisikud:
Kristiina Alliksaar
Kultuuridessandi projektijuht
[email protected]
+372 522 18 25

Signe Susi
Kultuuridessandi turundusjuht
[email protected]
+372 534 83 947