Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuridessant Rakveres, Narvas, Tallinnas, Pärnus, Viljandis ja Tartus

06.05.2015 15:14

TÜ VKA
Alates 4. maist hakkab mööda Eestimaa linnasid sõitma kolmandat aastat Kultuuridessandi buss. Kaasa sõidavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejad, tantsijad, muusikud, käsitöömeistrid, kultuurikorraldajad jpt.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetab igal aastal ligi sada looveriala tudengit. Nende seas on palju silmapaistvaid vilistlasi nagu Taavi Tõnisson, Jim Ashilevi, Silver Sepp, Sandra Sillamaa, Mari Pokinen, Jüri Nael, Tanja Mihhailova, Juhan Ulfsak jpt. Selleks, et tuttavaks saada 2015. a lõpetajatega, külastab Kultuuridessant kuut linna: Rakveret, Narvat, Tallinnat, Pärnut, Viljandit ja Tartut.

Kultuuridessandil saab kuulda head muusikat, vaadata põnevaid teatri- ja tantsuetendusi ning võtta osa töötubadest. Näiteks saab Tallinnas tulla Kultuuriklubisse Kelm kuulama juba kuulsust kogunud ansamblit Quartet of Cannons. Mitmel õhtul on külastajatel võimalik näha TV3 telesarjas „Vabad mehed“ osalevaid noori näitlejaid. Töötubades saavad noored aimu, kuidas ühendada omavahel füüsika ja muusika, arendades oma loovust, teadlikkust oma kehast, loomulikku ja loomupärast liikumist. Lisaks on kavas ka käsitöönäitus ja palju muud põnevat. 

Kultuuridessandi täieliku kava leiab

„Kultuuridessant on oluline eelkõige seetõttu, et annab ülevaate ka sellest, mis jääb TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia uste taha. Tudengite diplomitöödest leiab alati suurepäraseid lavastusi, näitusi, performance’id, loenguid jne, kuid need ei jõua enamasti suurema avalikkuseni. Erinevates linnades toimuv väikese festivali vormis diplomitööde näitamine aitab mõista TÜ VKA kontseptsiooni ja erialade ühistoimimise sünergiat ka kooliga mitte seotud isikutel.“ lisas Kristiina Alliksaar, Ugala teatrijuht ja Kultuuridessandi ellukutsuja.

Kultuuridessant toimub 4. – 13. mai Rakveres, Narvas, Tallinnas, Pärnus, Viljandis ja Tartus.

Lisainfo:
Eeva-Liisa Puidet
Pressiesindaja
tel: 5393 4134

Anna-Liisa Zirkel
Projektijuht
tel: 5903 5589