Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuridessant osutus võidukaks

27.05.2013 11:02

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsu-, teatri- ja muusikatudengid esitasid 6.-18. maini Tallinnas, Tartus, Rakveres ja Viljandis selleaastaseid lõputöid. Esmakordselt viidi tudengite lõputööd koondnime Kultuuridessant all Viljandist välja-ringreisile.
Projektimeeskond eesotsas TÜ VKA kultuurhariduse osakonna lektori Kristiina Alliksaarega, olid ärevad, kuna nii suures mahus lõputööde esilemist laiemale avalikkusele pole varem kunagi ette võetud. Täna võime rõõmsalt tõdeda, et muretsemiseks polnud põhjust, kõik õnnestus ja Kultuuridessanti saab näha ka järgmisel aastal.

Seekordne Kultuuridessant sai oma jõulise alguse Rakvere Teatrist, kus äratasid erilist tähelepanu Vallo Kirsi ja Imre Õunapuu monolavastused.
Samuti võis just seal viimast korda laval näha TÜ VKA teatrikunsti programmijuhi  ja lektori Jaanika Juhansoni lavastust "Nullpunkt". Edasi liikus Kultuuridessant Tartusse, mida jääb meenutama muusikaosakonna diplomikontsert "Aitäh, Clifford Brown!", mis on jazztrompetist Allan Järve kummardus maailmakuulsale trompetimängijale Clifford Brownile.
Tallinnas toimunud Kultuuridessandi nädalast väärivad eelkõige esiletoomist  lavastajaeriala diplomilavastused: Vallo Kirsi F. Dostojevski ainetel loodud lavastus "Idioot" ja trupitöö meetodil loodud Marika Palmi ja Evelyn Uisu diplomilavastus "UNISTA!tud". Publikut  jätkus mõlemale:"Kohtasime fantastilist Eesti publikut, kes nõretas soojusest", oli noor lavastaja ja näitleja eriala lõpetav Adeele Sepp pärast Tallinna Linnateatri Taevalaval väljamüüdud etenduse "Idioot" lõppu rahul.

Rohkelt positiivset tagasisidet said ka tantsukunsti 21. lennu diplomilavastused, mis jõudsid  publikuni 14. ja 15. mail Kanuti Gildi SAALis.

Järgmise Kultuuridessandini juba 2014. aaasta kevadel!

Kultuuridessandi koduleheküljed:
www.kultuur.ut.ee/kultuuridessant
www.facebook.ee/kultuuridessant
Pildid lavastustest, tantsijatest ja muusikutest https://www.dropbox.com/sh/hsg5tingm20sa1q/cli9tso6iJ#/

Pressiteate koostas:
Helena Tamm
kultuurikorralduse eriala 3. kursuse tudeng [email protected]

Kontaktisikud:
Kristiina Alliksaar
Kultuuridessandi projektijuht
[email protected]
+372 522 18 25

Signe Susi
Kultuuridessandi turundusjuht
[email protected]
+372 534 83 947