Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kultuuridessant 2016

02.05.2016 12:41

Kultuuridessant 2016
2.–7. maini toimub Kultuuridessant 2016, mis viib TÜ VKA üliõpilaste lavastused, muusika ja kunsti ringreisile Narva, Tallinnasse ja Tartusse. 

Kultuuridessandil löövad kaasa erineva taustaga tudengid - näitlejad, tantsijad, muusikud, käsitöömeistrid, kultuurikorraldajad, kes läbi töötubade, näituste, kontsertide, tantsu- ja teatrietenduste tutvustavad oma oskuseid, eriala ning pakuvad kaasahaaravat kultuurielamust. 
 
Tudengid on dessandiks korralikult relvastunud, ettevalmistavad läbimängud peeti Viljandi kodupublikule juba aprilli keskel. Meeskond võtab tuurile kaasa kaks monoetendust, viis tantsulavastust, kaks satsi muusikuid, nii käsitöö osakonna kui ka teatrikunsti visuaaltehnoloogia eriala näitused ja live-muusikavideosid salvestava Viljandi Vibes’i.Ringreisi esimene peatuspaik on Narvas, misjärel suundutakse pealinna ja viimaks Tartusse, kus festivalile võimas lõpp-punkt pannakse.
 
Kolmanda kursuse kultuurikorralduse tudeng ja festivali peakorraldaja Eleri Helimetsa sõnul annab Kultuuridessant võimaluse noortele andekatele loovisikutele õpitut praktikasse rakendada ja näidata oma värvikaid teoseid, mida iga päev Viljandi kultuuripesas luuakse.
 
„Festivali külastama ootame kõiki kultuurisõpru ning neid, kes enda argipäeva veidi erilisemaks soovivad muuta. Eriti hea võimalus on see gümnaasiuminoortele, et otse TÜ Viljandi kultuuriakadeemias õppivate üliõpilastega tutvust teha, neile küsimusi esitada ja nende loomingust osa saada,“ innustab Helimets Kultuuridessanti külastama.
 
Kultuuridessant on 2.-3. mail Narvas, 4.-5. mail Tallinnas, 6.-7. mail Tartus. Igas linnas peatutakse kaks päeva ja korratakse sama programmi. 

Täpsem info facebookist ja kodulehelt http://kultuuridessant.ee.