Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Külliki Saldre nimetati Eesti Näitlejate Liidu auliikmeks

20.12.2022 12:22

18. detsembril 2022 toimunud "Niskamäe naiste" etendus Vanemuises pühendati draamanäitleja Külliki Saldrele, kes tähistab 29. detsembril 70 aasta juubelit. Juubelietenduse järel anti talle üle Eesti Näitlejate Liidu auliikme tiitel.

Saldrele pühendatud juubelietendusest said teiste seas osa Vabariigi President Alar Karis ja proua Sirje Karis, Saldre kursusekaaslased Merle Karusoo, Peeter Volkonski, Kalju Orro, Priit Pedajas, Kadri Tamberg ja Lembit Peterson, kolleegid läbi aegade ning tema näitlejatöö austajad.

Pärast etendust õnnitlesid Saldret laval Vanemuise teatrijuht Kristiina Alliksaar ja draamajuht Tiit Palu, Eesti Teatriliidu vastutav sekretär Riina Viiding ja juhatuse liige Jaak Allik ning Eesti Näitlejate Liidu poolt Enn Lillemets ja Reimo Sagor, kes teavitasid ka näitlejannale omistatud Eesti Näitlejate Liidu auliikme staatusest.

Külliki Saldre lõpetas 1976. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri 7. lennu, mis oli viimane Voldemar Panso juhendatud lend. Kohe pärast lõpetamist suundus Saldre tööle Eesti Draamateatrisse, kus ta töötas 1983. aastani. Aastatel 1984-1995 kuulus ta Ugala teatri truppi ning alates 1998. aastast on tema koduteatriks Vanemuine.

Praegu on Külliki Saldrel Vanemuise teatris rollid lavastustes „Kolm pikka naist“, „Armuleivasööja“, „Niskamäe naised“, „Kaalud“ ja „Punamütsike“. Lavastuses „Niskamäe naised“ on Külliki Saldrel täita vastutusrikas Niskamäe vanaperenaise Loviisa roll, mille eest pärjati ta 2022. aastal Eesti Teatriauhindade jagamisel naispeaosa auhinnaga. Uuslavastustest näeb teda peatselt ka komöödias „Pisuhänd 2“, mis esietendub 1. aprillil 2023.

Pildil Vanemuise teatri draamanäitleja Külliki Saldre "Niskamäe naiste" etenduse lõppedes. Foto: Heikki Leis