Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Külli Sparre isikunäitus Eesti Draamateatri publikuruumides

13.04.2017 10:42

Eesti Draamateatri publikuruumides on sellest nädalast üleval rahvusvaheliselt tuntud ja auhinnatud fotokunstniku Külli Sparre isikunäitus.
 
Draamateatri jalutussaalides on väljas ülevaatlik läbilõige Külli Sparre töödest aastatest 2013–2017. Ta ise ütleb oma tööde iseloomustamiseks nii: "Pildid on pigem sürreaalsed ja kontseptuaalsed, olulisel kohal on liikumine, suhe loodusega ja unenäolised stseenid."
 
Külli Sparre leidis fotograafia enda jaoks pärast aastatepikkust tantsuõpingut, mis täiel määral ei rahuldanud tema loomingulisi otsinguid. Tema kireks kujutiste jäädvustamine ning visuaalsete maailmade loomine läbi fotograafia. Ta ise on öelnud, et soovib oma töödes minna sügavamale pindmisest kihist ning kuulda seni ütlemata sõnu. Tema fotod on mälestused sündmustest, mida pole kunagi juhtunud.
 
Külli on viimase viie aasta jooksul esinenud isikunäitustega galeriides Hollandis, Suurbritannias, Prantsusmaal, Leedus ja Eestis. Tunnustuste hulgas olgu ära märgitud IPA Special Digitally Enhanced professionaalide kategooria võit, PX3 Prix de la Photographie Paris Red Competition´i kategooria võit, esikoht Sony World Photography Awardi Open Enhanced kategoorias.

Külli Sparre "Mutual Forgetfullness": 

Külli Sparre "Meaningful Forgetfullness"