Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Külli Roosna ja Kenneth Flaki lavastus “Prime Mover” etendub Kaunases ja Kiievis

03.10.2019 13:19

Külli Roosna ja Kenneth Flaki tantsulavastus "Prime Mover" etendub 4. ja 5. oktoobril Leedus rahvusvahelisel tantsufestivalil Kaunases ja Klaipedas ning 14. oktoobril Kiievi kaasaegse tantsu platvormil. Kaunase Kaasaegse Tantsu Festival Aura toimub sel aastal juba 29. korda ning on üks mainekamaid tantsufestivale Leedus. Festival tutvustab kaasaegse tantsu uusimaid suundumusi ning festivali üheks eesmärgiks on programmi valida esinejaid erinevatest riikidest, et soodustada kultuuride vahetust.

Kiievis etendub lavastus teatris Lypky. Varem on Roosna ja Flak esinenud Kiievis Kaasaegse Tantsu Festivalil Zeljonka oma lavastustega "The Wolf Project" ja "Stalking Paradise".

Rahvusvaheliselt aktiivsed koreograafid ja tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra-Eesti) on teinud koostööd alates 2008. aastast. Nii oma enda lavastuste puhul, kui teiste koreograafide töödes osaledes, on nad huvitatud lugudest ja tehnoloogiatest, mis kasvavad välja keha liikumisest ja selle asetumisest mingisse keskkonda. 

Oma lavastuses "Prime Mover" käsitlevad Roosna ja Flak liikumist nii põhjuse kui tagajärjena, nii vabaduse kui paratamatusena. Prime Mover on ajend, mis tõukab meie tegusid. See on hiiglaslik keskkonda, tehnoloogiaid, ajalugu, aistingud ja unistusi siduv masinavärk, mille osa me oleme. Pealtvaataja kutsutakse hingavasse maailma, kus puuduvad algus ja lõpp, kus mäng ja tõsidus saavad üheks, kus mõte ja liikumine on seesama. Laval Isabell Bartnes Johansen, Kenneth Flak, Külli Roosna, Rakesh Sukhesh.

"Prime Mover" on Eesti Teatriliidu 2018. aasta teatriauhindade tantsuauhinna nominent: pühendunud, professionaalne ja tehniliselt kõrgetasemeline lavastus, mis on ühtaegu täpne, voolav, pingevaba. (Žürii: Leenu Nigu, Heili Einasto, Kristiina Garancis, Priit Raud ja Iiris Viirpalu).

Eestis saab "Prime Moverit" näha 11. ja 12. oktoobril Sõltumatu Tantsu Laval. Lisaks saab 12. oktoobril osaleda ka Flaki ja Roosna liikumise töötoas "Responsive Body".

Töötuba on mõeldud neile liikumishuvilistele, kes on valmis uurima liikumispõhimõtteid nii üksi kui partneriga ning soovivad füüsilist väljakutset mängulises võtmes. Eelnev tantsu või võitluskunstide kogemus pole oluline. Iga osaleja saab alustada liikumist lähtudes enda keha senisest kogemusest. Oluline on soov proovida ja väljakutsega silmitsi seista.

Registreerimine: 

Lisaks korraldab "Prime Moveri" india päritolu tantsija Rakesh Sukesh koostöös Tallinna Ülikooliga 7.-9. oktoobrini töötuba. Rakesh alustas tantsimist Bollywoodis töötades seal mitmete filmide juures. 2009. aastast tegutseb ta vabakutselise tantsukunstnikuna arendades välja liikumismeetodi Payatt INtransit, mis kasutab Kalarippayattu ja kaasaegse liikumise tehnikaid, joogat ja energia liikumist. Ta on varem oma töötubasid viinud läbi mitmete tunnustatud tantsukompaniide ja festivalide juures nagu Sidi Larbi, Ultima Vez, Impuls Tanz, Tanzfabrik Berlin, Colombo Dance Factory Zurich, Dancentrumjette Brussels, University of Costa Rica, Bremen Theater (Samir Akika), SEAD Salzburgis.

Rohkem infot:

"Prime Moveri" videoklipp:

"Prime Moveri" event Facebookis:

Kodulehel:

Teate edastas:
Katrin Tegova
Sõltumatu Tantsu Lava kommunikatsioonijuht
56502721