Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

„Kullervo“ Eesti esietendus Rakvere Teatris

29.09.2014 15:12

KullervoTeisipäeval, 30. septembril jõuab Eestisse kahe Soome teatri - Lahti Vanha Juko ja Tampere Telakka ning Rakvere Teatri koostööprojekt "Kullervo". Lisaks kolmele etendusele Rakveres näeb „Kullervot“ ka Pärnus ja Tallinnas.

Lahti Vanha Juko teatris esietendunud „Kullervo“ hüppab pea ees soome keskklassi õudusunenäkku. See on satiir perekonna, rahva ja kapitalismi kasvatatud lapsest, keda valitseb müütilise Kullervo hing. Hing täis kibedust ja viha, iha ja halastamatut omakasu. See on laps, kellega enam mitte keegi hakkama ei saa.

Rakvere Teatrist osaleb näitetrupis Erni Kask, kelle sõnul on „Kullervo“ lavastaja Lauri Maijala soome teatri enfant terrible. „Tema lavastused pälvivad Soomes alati suurt tähelepanu oma otsekohesuse ja musta huumori pärast."

„Kullervo“ produtsendid on Lahti Vanha Juko, Teatteri Telakka ja Rakvere Teater. Projekti raames esietendusid kõigis kolmes teatris piiripealseid probleeme käsitlevad lavastused, mis moodustavad temaatilise triloogia. Lisaks „Kullervole“ kuuluvad triloogiasse Telakka „Petroskoi“ ning Rakvere Teatri „köök/keittiö“, mis mõlemad on Eestis juba käinud. Kolme teatri koostööprojekt pälvis Soome riikliku teatripreemia. Triloogia lavastusi on esitatud Pori ja Tampere teatrifestivalidel ning Eestis festivalil Draama 2014.

Eesti esietendus T, 30. septembril 2014 kell 19 Rakvere Teatri väikses saalis. Järgmised etendused 1.-4. oktoobrini Rakveres, Pärnus ja Tallinnas.

Lavastus ja dramatiseering Lauri Maijala
Lavakujundus Perttu Sinervo
Osades Erni Kask (Rakvere Teater), Tanjalotta Räikkä (Teatteri Telakka), Sakari Tuominen (Vanha Juko) ja Maruska Verona (Tampereen Teatteri)

Tootjad Teatteri Vanha Juko, Teatteri Telakka ja Rakvere Teater

Kaduviku nimel!