Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kuidas sõitma õppida

23.03.2007 13:15

Laupäeval, 24. märtsil esietendub Tallinna Linnateatris külalislavastaja Ain Prosa käe all Paula Vogeli näidend "Kuidas ma õppisin sõitma". Lavastuse kunstnik on Kersti Varrak, tõlkija Anu Lamp. Mängivad Piret Kalda, Allan Noormets, Epp Eespäev, Ursula Ratasepp, Andero Ermel.

Kuna näitemängu teema puudutab ka Eesti mõrkjat sotsiaalset tegelikkust ja haakub meie ühiskonna probleemidega, siis on 3. aprillil pärast etendust "Kuidas ma õppisin sõitma" avalik kohtumine psühholoogi, teadlase ja lavastajaga. Luubi alla võetakse teemad: sotsiaalne häbi ja Eesti, uued peremudelid jne.

"Kuidas ma õppisin sõitma" on otsekohene lugu ühe tüdruku täiskasvanukssaamisest läbi keeruliste elusituatsioonide. Näidend koosneb neljakümneaastase naise meenutustest alates üheteistkümnendast eluaastast.
Loo pealkiri on tähenduslik mitmel moel. Eriti Ameerikas, kust näitemäng pärit, sümboliseerib autojuhilubade omandamine täiskasvanuikka jõudmist. Autojuhtimist õpetab kangelannale aga tädimees, kes varaküpsesse tüdrukusse armub.
Sarmika, kuid hingelt üksildase mehe tähelepanu kõditab tütarlapse eneseteadvust, samas tekitavad lähenemiskatsed temas võõristust. Suhe täiskasvanud mehe ja alaealise tütarlapse vahel on valus ja delikaatne teema, millele autor on lähenenud mõistvuse, aga samas ka karmusega - on selge, et õnne valem ei ole see kummagi osapoole jaoks. Kindlasti ei aseta Vogel aga oma peategelast ohvri rolli, vaid kujutab teda enda eest seista oskava noore naisena.

Kristiina Garancis
Tallinna Linnateatri
avalike suhete juht
545 32 333
[email protected]