Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kruusvalli “Kõrberebase elu” Esimesel lugemisel Draamateatris

07.03.2008 12:06

7. märtsil kell 19 tuleb Maalisaalis esimesele lugemisele Jaan Kruusvalli näidend "Kõrberebase elu". Jaan Kruusvall on Eesti Draamateatri üks olulisi autoreid, tema koostöö Mikk Mikiveriga on tähtis peatükk teatri ajaloos. Tänavu möödub 25 aastat ühe eesti teatri legendlavastuse, Kruusvalli ja Mikiveri „Pilvede värvide” lavalejõudmisest (esietendus 1983). Kruusvalli näidendeid on esitatud ka Esimesel lugemisel („Sild” ja „Kustutage kuuvalgus” 2005, hiljem lavastanud Margus Kasterpalu Saueaugu Teatritalus, „Hääled I-III” 2006, lavastanud Aleksander Eelmaa Raadioteatris).

„Kõrberebase elu” võiks kirjeldada kui kammerlikku lugu tasakaalu, rahu, isegi õnne otsimisest. Näidendi tegevus toimub tänapäeval, tegelasteks on 50ndates aastates kindral ning tema lähedased inimesed - naine, koolipõlve sõbrad ja kunagine armastatu. Nende kõigi elus on erinevatel põhjustel käes pöördepunkt, kus ollakse silmitsi üksindusega, hoolimata tööalasest edust, ja mõnikord isegi hoolimata armastusest. Sest ka armastus väsib. Kusagilt kumab küll soojust, õnnelubadust - lapsepõlvest, kaugelt kodumaalt, noorusarmastusest, üksikust tähest - kuid seda tabada ei saa, rahu see kuma ei too, igatsust ei vaigista.

Loevad Lembit Ulfsak, Ülle Kaljuste, Kaie Mihkelson, Ain Lutsepp, Raimo Pass, Britta Vahur, Mihkel Kabel. Lavastajana juhendab Margus Kasterpalu.

Tanel Tomson
ED kommunikatsioonijuht
[email protected]
520 2513