Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Krõõt Juuraku ja Laura Kalauzi uusim lavastus Tallinnas

17.04.2008 14:24

Ainult kahel päeval, 17. ja 18.aprillil,  saab Tallinna publik Kanuti Gildi SAALis näha hiljuti Viinis BRUT teatris esietendunud Krõõt Juuraku ja Laura Kalauzi tantsulavastust ”Burning Down the House”.

Viinis resideeruva eestlanna Krõõt Juuraku ning Zürichis elava argentiinlanna duett valmis mitme prooviperioodi käigus Argentiinas, Eestis ja Šveitsis ning sai Viinis esietendusejärgselt vägagi positiivse publiku ja pressi vastuvõtu osaliseks.

Lavastus on hirmust ja mängust, hävingust ja loomingust, tegevusest ja jõudeolemisest, ähvardusest ja tagajärjest, valgusest ja pimedusest, sõjast ja tulevärgist, sellestsamast  ja vastandlikust, fiktsioonist  ja tegelikkusest, ajast ja katkestusest, tulest ja turvalisusest, kahest ja ühest, punasest ja sinisest, alumisest ja ülemisest, majast ja mitte, paanikast ja väljapääsust, armastusest ja ohust,  vaatamisest ja nägemisest, kriminaalsest ja ebausust,  põlemisest ja igavusest, turvalisest ja põgenemisest, lubadusest ja üleandmisest,  terminitest ja detailidest, mängust ja konspiratsioonist, empaatiast ja sub(süsteemist), löögist ja naljast, maast ja olematusest, rahust ja kiirusest, margist ja ehitamisest, sügavusest ja määratlusest, mõistusest ja üleolekust, subversioonist ja umbusaldusest, magamisest ja kadumisest, ringist ja vastupidisest, elust ja ootusest, jäljendist ja meenutusest, kinost ja jäägist, rõõmust ja jaotusest, (juhusest ja korduvusest), mõttest ja rongist, rünnakust  ja rajast, kujutlusest ja haardest, veest ja lahendusest, tõsiasjast ja mahajooksmisest.

Laura Kalauz on sündinud Buenos Aireses ja õppinud sotsiaalteadusi Buenos Airese Ülikoolis. Seejärel jätkas õpinguid European Dance Development Centre’is (EDDC) Hollandis. Koreograafina loonud sooloetenduste seeria, mis keskendub sotsiaalse käitumise uuringutele. 2003. aastast alates elab ja töötab Zürichis.

Krõõt Juurak elab ja töötab Viinis ja Tallinnas. Ta on õppinud kaasaegset tantsu EDDC-s Arnhemis ning kujutavat kunsti Gerrit Rietveld Akadeemias Amsterdamis. Loonud etendusi 1999. aastast alates ning koostöös Merle Saarva, Mart Kangro, Raido Mägi, Jack Hauseri, Anne Jureni ning viimati Evil Knievel’i ja Dr. Tod’iga. Tema etendusi on näidatud paljudel mainekatel tantsufestivalidel Euroopas.

Lavastuse ”Burning Down the House” kaasprodutsendid on brut Wien ja Kanuti Gildi SAAL ning seda toetasid Eesti Kultuurkapital, Kultruabteilung Stadt Wien MA7.

Etendused algavad Kanuti Gildi SAALis kell 19:30 ning 18. aprillil järgneb etendusele vestlus publikuga, mida modereerib Andres Lõo.

Piletid müügil.

Lisainfo: www.saal.ee

Kontakt:
Krõõt Juurak 53602122
Priit Raud 5010419