Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kristo Viiding pälvis Mongoolias parima meesnäitleja preemia

04.10.2023 14:04

Kristo Viiding pälvis 30. septembril 2023 Mongoolias toimunud rahvusvahelisel teatrifestivalil parima meesnäitleja preemia.

Monodraamadele keskenduv festival The Parade of Winners 2023 toimus sel aastal seitsmendat korda Darhanis, Mongoolia suuruselt teises linnas. Osalejaid oli nii Iisraelist, Hispaaniast, Mehhikost, Montenegrost, Jakuutiast, Eestist kui ka Mongooliast.

Rahvusvaheline žürii valis välja parimad neljas kategoorias. Parima meesnäitleja auhind läks Kristo Viidingule osatäitmise eest lavastuses "Põgenik". Etendus anti Darhani Noorsooteatri laval, kus selle salvestas ka Mongoolia rahvustelevisioon.

R.A.A.A.M. teatri "Põgenik" on Jaan Kaplinski tekst eestlusest ja eesti inimese väärtushinnangutest. Lugu vabaduseihast, inimväärikuse säilitamisest ning rahvusena püsimajäämisest, võitlusest nii välise kui ka sisemise orjuse vastu. Traagiliste sündmuste ahel paigutub küll sajanditetagusesse mõisaorjuse aega, kuid peegeldab üldistavalt ka tänase inimese hingemaastikku.

"Põgenik" esietendus 2019. aasta suvel Villike teatritalus lavastaja Madis Kalmeti käe all. Sama aasta septembris käidi Jaroslavli teatrifestivalil ja selle aasta kevadel, pärast kaheaastast pausi, Makedoonias, Bitolas toimunud monodraamade festivalil. 

Allikas: ERR

Pildil Kristo Viiding pärast preemia üleandmist. Foto: R.A.A.A.M