Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kristian Smeds sai Euroopa Uue Teatri Auhinna

21.10.2010 17:49

Euroopa Uue Teatri Auhinda (Europe Prize New Theatrical Realities) antakse välja koos Euroopa Teatriauhinnaga, mis asutati 1986. aastal Euroopa Komisjoni pilootprojektina Jacques Delors’i presidentuuri ajal. Esimese auhinna patroon oli Melina Mercouri, kes algatas ka Euroopa kultuuripealinnade liikumise.

Euroopa Uue Teatri Auhinnaga soovitakse julgustada uusi trende ja initsiatiive Euroopa draamakunsti kõigis vormides ja väljendustes. Valikul arvestatakse kandidaadi kogu tööd, selle innovatiivset iseloomu ja originaalsust. Auhinna saajaks võib olla trupp, teater, ansambel või üksikisik.

Smeds on Soome näitekirjanik ja lavastaja, kes tunneb ennast kodus oma tegelaskujude sisemaailma portreteerimisel aga ka ühiskonna kaugemate nurkade näitamisel. Smedsi lavastused on metsikud, energilised, täis palju erinevaid hääli ja laialdast teatritehnika valikut ning neid saab mitmeti tõlgendada. Tema keel on rikas ja värvikas, samal ajal siiski loomulik. Smedsi maailmas ei ole isiklik ja poliitiline eristatavad, tema töö on kantud sügavast murest inimese pärast.

Kristian Smedsi lavastatav "Karamazovite klann" esietendub Kultuurikatlas 1. oktoobril 2011.

Vaata lisa: www.tallinn2011.ee  

www.smedsensemble.fi