Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kristian Smeds Naissaarel

07.07.2008 11:40

Esmaspäeval, 7. juulil esietendub Naissaarel spetsiaalselt Omari küüni jaoks taastatud Kristian Smedsi lavastus "Jumal on Ilu". Nargen Festivali ja Smeds Ensemble ühisprojekti esitatakse Eestis vaid kolmel korral 7.-9. juulini.  Kristian Smeds on Eestis kriitikute ja publiku soosingu võitnud lvastustega "Jänese aasta"ja "Kajakas" Von Krahli Teatris. "Jumal on ilu" lavastas Smeds esimest korda aastal 2000 ja see oli tema hüvastijätulavastus Teater Takomole, mille ta oli loonud mõned aastad enne seda.

"Jumal on Ilu" põhineb Paavo Rintala samanimelisel romaanil, mis jutustab Soome kunstniku Vilho Lampi (1898-1936) elust ja tema raevukast võitlusest ilu nimel kuni kibeda lõpuni. Lampi vastuoluline elu leidis traagilise lõpu, kui kunstnik viimset väljapääsu otsides hüppas Merikoskisse, Oulu jõkke. Näidend koosneb kümnest pildist, mis räägivad kunstniku kompromissitust, trotsist ja vimmast kantud loomistööst. Maalt pärit kunstnikuna ei saanud Lampi eluajal just palju tähelepanu. Alles kümneid aastaid hiljem pärast surma korraldatud mälestusnäituste ja Rintala romaani toel tõusis Lampi Soome möödunud sajandi kolmekümnendate aastate tähtsamate kunstnike hulka.

Tõlkija Taavi Eelmaa: "Lavastus on raevukas ja  traagiline, aga väga naljakas. Iga jämekael, kes arvab et kunst on pededele, peaks tulema ja vaatama millist jõudu ja viha see tegelikult nõuab."
Mängivad: Timo Tuominen, Tarja Heinula, Taisto Reimaluoto, Tuomas Rinta-Panttila ja Katja Kukkola. Etendus tõlgitakse eesti keelde. 

PILETID VEEL SAADAVAL! www.piletilevi.ee
Etendused toimuvad Naissaarel Omari küünis 7., 8., 9. juulil kell 18.30, laevasõit Piritalt kell 16.00
www.nargenopera.ee


Madli Pesti
Von Krahli Teater
avalikud suhted