Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumid pälvisid Kauksi Ülle, Ain Mäeots ja Merle Jääger

11.12.2015 11:54

Kallaste stipendium
Neljapäeval, 11. detsembril anti Eesti Teatriliidus üle tänavused Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumid näitleja Merle Jäägerile, lavastaja Ain Mäeotsale ja dramaturg Ülle Kauksile.

Kristi ja Siim Kallase fond on Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatud 2009. aastal eesmärgiga toetada Eesti ajaloo mõtestamist teatris. Stipendiaadid valis välja Kristi ja Siim Kallase fondi halduskogu koosseisus Jaak Allik, Rein Lang, Siim Kallas, Maret Maripuu ja Margus Mikomägi.

Stipendiumid anti silmas pidades 2015. aastal valminud lavastust „Obinitsa”, et tunnustada aastatepikkust tegevust Setumaa paikkondliku ajaloopärandi ja kultuuri mõtestamisel ja esitamisel teatrikunsti abil.

Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumi senised laureaadid:

2010 - Tartu Uue Teatri lavastuse „Ird.K“ dramaturg ja lavastaja Ivar Põllu ning peaosa täitja Nero Urke.
2011 - Gerda Kordemets Tõstamaa mõisa ajalugu ja Tõstamaa kodumajanduskooli tegevust kajastava lavastuse „Pruutide kool“ loomise eest.
2012 - Oskar Lutsu noorpõlve ja kirjanikuks kujunemise kunstiliselt mõjuva kujutamise eest Eesti Draamateatri lavastuses „Kevadine Luts", näitekirjanik Andrus Kivirähale, lavastaja Uku Uusbergile ja Oskari osatäitjale Roland Laosele.
2013 - Teater „Varius“ kunstiline juht Heidi Sarapuu enam kui veerand sajandit kestnud loomingulise tegevuse eest Eesti kultuuriloo suurkujude jäädvustamisel kirjasõnas ning teatrilaval ning eriti silmas pidades saja-aastase „Estonia“ teatri ajaloo elustamist mitmetes 2013 a. repertuaaris olnud lavastuses ning uuslavastust „Kui me elasime raamatukogus".
2014 - Merle Karusoo arvestades tema pikaajalist tegevust autori ja lavastajana Eesti ajaloo mõtestamisel (lavastused Meie elulood, Kui ruumid on täis, Aruanne, August Oja päevaraamatud, Theodor Maripuu kirjad, Kured läinud, kurjad ilmad, Sügis 1941, Küüdipoisid, Under, Voldemar, Võlg, Sigma Tau, Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia, Panso, Laul, mis jääb) ning soovides toetada tema jätkuvat tegevust selle alal.

Obinitsa
2015. aastal esietendunud suvelavastus „Obinitsa“ on tegelikel sündmustel põhinev eepiline lugu ühest seto perest läbi saja aasta. Tegemist on Vanemuise teatri kolmanda seto-teemalise suvelavastusega, mis kõik on sündinud Kauksi Ülle ja Ain Mäeotsa koostöös - 2005. aastal esietendus „Taarka“ ja 2011. aastal „Peko“. 

Suure publikuhuvi tõttu mängitakse „Obinitsat“ ka tuleval suvel. Piletid müügil Piletilevis.

Lisainfo:
Krista Leipsig 
Vanemuise teatri pressiesindaja 
Tel: 7440161, 5082102