Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kristi ja Siim Kallase fond võtab vastu taotlusi lavastusprojekti toetuseks

03.10.2023 15:50

Kuni 15. oktoobrini võtab Kristi ja Siim Kallase fond vastu taotlusi lavastusprojekti toetuseks, milles kavatsetakse kujutada ja mõtestada mõnd Eesti ajaloos aset leidnud sündmust või protsessi või mis avab meie ajaloos tähelepanuväärset rolli mänginud ja tänaseks meie hulgast lahkunud üksikisiku(te) vaimse pärandi või eluloo seigad.

Kristi ja Siim Kallase fond on asutatud Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond juurde 2009. aastal Siim Kallase poolt eesmärgiga toetada Eesti ajaloo mõtestamist teatris.

Fondi toetusele kandideeriv lavastusprojekt peab sisaldama teose kirjandusliku alusmaterjali teksti või kavatsuse üksikasjalikku kirjeldust ja lavastuse planeeritavat eelarvet. Lavastusprojekt peab olema soovitavalt seotud konkreetse teatri või produtsendiga, kes tagab projekti teostumise kahe aasta jooksul alates stipendiumi määramisest. Toetuste ja stipendiumide saajad tehakse teatavaks novembris.

2023. aasta lavastusprojekti toetusteks ja stipendiumideks on eraldatud 10 000 eurot.

Taotlused koos taotlusankeetide ja nende lisadega esitatakse läbivaatamiseks fondi halduskogule. Halduskogu on 5-liikmeline: Jaak Allik, Rein Lang, Siim Kallas, Maret Maripuu ja Margus Mikomägi.

Taotlusi saab esitada E-ankeedi keskkonna kaudu: https://ankeet.erkf.ee/

Taotluste esitamise täpsemad tingimused leiate Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond kodulehelt.

Pildil stseen 2022. aastal Kristi ja Siim Kallase fondi toetuse pälvinud lavastusest "Kotka tee taeva all". Foto: Rebeca Parbus