Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Krista Lehari autoriehete näitus “Möbiuse polügoon” Draamateatri parketisaalis

26.04.2017 10:17

Neljapäeval, 27. aprillil kell 16.00 avab ehtekunstnik Krista Lehari oma autoriehete väljapaneku Eesti Draamateatri 2. korruse parketisaalis.

"Möbiuse polügoon" on Draamateatri teise korruse parketisaali jaoks loodud sümbolistlike installatsioonide sari, mis koosneb seitset mikrokosmost tähistavast laest rippuvast plastiksfäärist. Sfääride sisemuses on ühekaupa eksponeeritud erinevatest materjalidest, peamiselt hõbedast ja vasest loodud objektid, mis on ühelt poolt kantavad autoriehted, teiselt poolt iseseisvalt vaadeldavad artefaktid. Modulaarselt ühese põhivormiga objektid on täidetud erinevatest taaskasutusmaterjalidest loodud struktuuridega. Eksponeeritud on ka makrofotod objektide loomisel kasutatud materjalide faktuuridest.

Kunstniku sõnul on installatsioonid allegooria meie igavikulisele võitlusele argipäevaga, kus meie nähtamatu vaim on lõksus meie enda isikliku elu metafüüsilises mullis. Võõrandununa ümbritsevast tegelikkusest ja teistest inimestest, läbime igapäevaselt laiutavas näilisuses rutiinselt korduvat argielu trajektoori. Krista Lehari: "Oleme keskendunud materjalile, struktuurile, tekstuurile, mitte sügavikulisele sisule. Oleme samaaegselt oravad rattas ja kanaarilinnud kaevanduses. See installatsioonide sari on ka elust peegelduv iroonia – ehted on ju me identiteedi kõige välimise kihi atribuudid. See on artefaktiks kehastunud lahing vaatemänguelu tühjusega, võitlus pinna alla peitunud tõeliste mõtete ja tunnete eest. Aga vaatamata kõigele eelöeldule ei tohi me unustada lihtsat tõsiasja, et see näitus on ka lihtsalt kogum omalaadselt kauneid, isikupäraseid ja kantavaid ehteid."

Näitust toetavad Identity (identity.ee), KEHA3 (keha3.ee) ja Silman (silman.ee). Kujunduse juures on taaskasutatud Kaos Arhitektide poolt disainitud vitriine, Eest Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitusele "Klassikud". Rein Mets, 2012. 

Krista Lehari on metallikunstnik, Eesti Juveeli disainehete kaubamärgi Lummus  disainer, laste- ja täiskasvanute metalliringide juhendaja Vanalinna Hariduskolleegiumis.

kristalehari.com
lummus.com

krista lehari