Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Krista Kösteri töötuba Okasroosikese Lossis

04.06.2014 11:17

Kösteri töötuba
19 + 20. juuni Okasroosikese Loss, Uus tn 19

Krista Köster kahe päevane workshop Yoga + Remixed release vol 3 „Füüsiline keha – energeetiline keha“


Alert alert jet relax relax!

Eluenergia, mida joogas nimetatakse prana ja hiina meditsiinis chi, läbib kogu meie keha ja väljendub füüsilises plaanis läbi meie liikumise ja tegevuse ning vaimses plaanis läbi meie mõtete. Sõltuvalt sellest, kui vabalt energia meis voolab on meie füüsiline keha terve ja liikuv ning meie vaim värske... ehk ühesõnaga me oleme säravad, loomingulised, vitaalsed. 

Iidsete idamaiste tekstide põhjal on meis 72000 energiakanalit, kui need on avatud hakkab eluenergia, prana, meis vabalt voolama, me vabaneme kõikidest mürkidest ja ebavajalikest pingetest; tantsus avaldub see selles, kui liikumine muutub kergeks, sujuvaks, väljendusrikkaks; järsku hakkavad ka kõige keerulisemad asendid või liikumised justkui iseenesest välja tulema, me suudame kontrollida ja varieerida erinevates liikumiskvaliteetides, olla kiired ja täpsed, sujuvad ja pehmed, meil on jõudu ja hoogsust ning samaaegselt me suudame ennast peatada iga hetk kui soovime.

Kõige peamisem viis, kuidas me endasse elujõudu saame on hingamine. Hingamine on kõige tihedamalt seotud kõikide aspektidega, mida me elus kogeme, näiteks emotsionaalsed pinged võivad takistada meie kopsude, diafragma ja kogu hingamisprotsessi sujuvat tööd mistõttu me tunneme nn energiapuudust või meil lööb kaela kramp või läheb selg kangeks... seega on väga oluline hakata märkama ning teadlikult oma hingamist juhtima.

Kahe päeva jooksul tegeleme läbi jooga praktikate ja tantsukeele sellega, kuidas olla üheaegselt hästi ärksad ja samas pingevabad, viia oma füüsiline keha ja energeetiline keha harmooniasse, anda ennast jäägitult oma tantsule.


Ajakava:
19 + 20 juuni
10.00 - 12.00 yoga

12.30 - 14.30 remixed release

Osavõtutasu:
üks tund - 5 eur
ainult yoga/ remixed release või üks päev - 10 eur
kaks päeva mõlemad tunnid – 16 eur

Workshoppi toetavad Eesti Tantsukunstnike Liit, STÜ ja „tantsijalt tantsijale“