Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kriitika lavalises vormis

19.01.2011 15:10

Reedel, 21. jaanuaril saab Kanuti Gildi SAALis taas näha kriitikat lavalises vormis.

Laur Kaunissaare lahkab ZUGA lavastust "Kohe näha, et vanad sõbrad" oma uue vormiga Eesti kultuurimaastikul.

Tema enda põhjendus on veenev: "Kriitika on veider sõna. Kriipiv kuidagi. "Kriitik on mees, kes teab teed, aga ei oska autoga sõita," rääkis kunagi üks leidlik, aga kriiskavalt kriitiline inglise kriitik. Kriitika on siis mingi kaubatundmise kunst? Ah ei tea, pigem on kriitika teose analüüs. Too jällegi pidavat tähendama lahti sidumist, lahti harutamist, keerulisest lihtsa tegemist. Noh, see mulle juba meeldib rohkem, ja seda ma olen üritanud teha ka teatrist kirjutades.
Aga teatrist kirjutamine on üsna seinapõrkega tegevus. Mind on kaua hämmastanud, et teatrikriitika ei ole kunagi lavalises vormis. Kirjanduses näiteks - nii teos ise kui kriitika on samas meediumis. Proovingi siis, et kas etenduskunstide kriitikat saab teha lavaliselt, seda lavaliselt lahti analüüsida. Heatahtlikult muidugi. On teksti, on kõnet, on pilti, on hääli. Ja loodetavasti ka elusate tsitaatidega žongleerimist."

Eksperiment algab reedel kell 19.30 ning on huvilistele tasuta. Toetab Eesti Kultuurkapital.

Et Laur Kaunissaare ettevõtmisest paremini aru saada, on ZUGA ühendatud tantsijatel publikule ettepanek - kes tuleb koos kaaslasega ja suudab piletimüüjat veenda (etendused kolmapäev ja neljapäev, 19. ja 20. jaanuaril algusega kell 19.30), et see on tema sõber, saab sõbrale tasuta pileti.

Lisainfot mõlema ettevõtmise kohta: www.saal.ee 

Kohtumiseni SAALis!