Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kriitika lavalises vormis SAALis

13.12.2010 14:45

Kolmapäeval, 15. detsembril toimub Kanuti Gildi SAALis omapärane kriitikaõhtu. Laur Kaunissaare on võtnud vaevaks tulla välja täiesti uue vormiga Eesti kultuurimaastikul: kriitikaga lavalises vormis.

Tema enda põhjendus on veenev: "Kriitika on veider sõna. Kriipiv kuidagi. "Kriitik on mees, kes teab teed, aga ei oska autoga sõita," rääkis kunagi üks leidlik, aga kriiskavalt kriitiline inglise kriitik. Kriitika on siis mingi kaubatundmise kunst? Ah ei tea, pigem on kriitika teose analüüs. Too jällegi pidavat tähendama lahti sidumist, lahti harutamist, keerulisest lihtsa tegemist. Noh, see mulle juba meeldib rohkem, ja seda ma olen üritanud teha ka teatrist kirjutades.
Aga teatrist kirjutamine on üsna seinapõrkega tegevus. Mind on kaua hämmastanud, et teatrikriitika ei ole kunagi tehtud lavalises vormis. Kirjanduses näiteks - nii teos ise kui kriitika on samas meediumis. Proovingi siis, kas etenduskunstide kriitikat saab lavaliselt lahti analüüsida. Heatahtlikult muidugi. On teksti, on kõnet, on pilti, on hääli. Ja loodetavasti ka elusate tsitaatidega žongleerimist."

Esmakordne eksperiment räägib kahest lavastusest: Sandra Z "Autistid/Artistid" ja Alissa Šnaider "Neon nails and plastic hair" (pildil).

21. jaanuaril on juttu ZUGA ühendatud tantsijate tööst "Kohe näha, et vanad sõbrad".

Eksperiment algab kell 19.30 ning on huvilistele tasuta.
Toetab Eesti Kultuurkapital.

http://www.saal.ee/event/289/
Lisainfo:
Laur Kaunissaare 55600405