Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Koroonarakenduse HOIA info

24.08.2020 16:28

App Store'i ja Google Play poodi on jõudnud Eesti oma koroonarakendus HOIA, mis teavitab inimesi, kui nad on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga.

Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad Bluetooth'i abil anonüümseid koode. Riik, äpi tootja ega telefoni tootja inimeste kohta andmeid ei kogu ning keegi ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli.

Rakendus on valminud Sotsiaalministeeriumi eestvedamisel, kuid selle loomisse on panustanud kokku 12 Eesti eraettevõtet, kes on teinud seda kõike vabatahtlikult ja tasu saamata. Need ettevõtted on Cybernetica, Fujitsu Estonia, Guardtime, Icefire, Iglu, Mobi Lab, Mooncascade, Velvet, FOB Solutions, Heisi IT OÜ, Bytelogics ja ASA Quality Services OÜ. Samuti on panustanud tervise ja heaolu infosüsteemide keskus ja terviseamet.

Äpp täidab oma eesmärki siis, kui võimalikult paljud inimesed selle kasutusele võtavad. Siin vajame kõigi teie abi!

Oluline on panna inimestele südamele, et see on see panus, mida igaüks meist saab anda, et vähendada nakkuslikke kontakte ja aidata sellega piirata viiruse levikut, et võiksime jätkata võimalikult harjumuspärast ja piiranguteta elu.

Olulisem äpiga seotud info on koondatud veebilehele https://hoia.me

* Koroonaäpp teavitab inimest, kui ta on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga.

* Koroonaviiruse ennetamiseks efektiivseim meede on püsida haigena kodus, järgida kõiki hügieenireegleid ja hoida turvalist vahemaad. Kui me soovime aga oma harjumuspärase eluga jätkata, liikuda ühistranspordiga, reisida, külastada avalikke asutusi, käia tööl ja õppida kontaktõppes, siis tõenäoliselt ei ole meil alati võimalik teistest inimestest piisavat distantsi hoida.

* Terviseamet jätkab oma igapäevast tööd nakatunute ja nende lähikontaktsete tuvastamisel. Koroonaäpp on üks täiendav tõhus vahend selleks, et võimalikke nakkuslikke kontakte vähendada ja viiruse levikut pidurdada.

* Selleks on oluline, et võimalikult paljud inimesed selle endale alla laadiksid ja seda kasutaksid.

* Äpp teavitab inimest juhul, kui tema telefon on olnud hiljem positiivse koroonaviiruse proovi andnud inimesele tema nakkusohtlikul ajal lähemal kui 2 meetrit vähemalt 15 minutit.

* Koroonaviiruse eripära on see, et ta levib ka siis, kui inimene ei tunne end haigena. See tähendab et inimene võib olla nakkusohtlik ka siis, kui tal sümptomeid veel tekkinud ei ole. Seetõttu on viiruse leviku tõkestamiseks lähikontaktsete tuvastamine ja teavitamine kriitiline.

* Kuna haigestunud inimesel endal on võimatu meenutada inimest, kellega ta mõnes restoranis või bussis lähikontaktis oli, siis siin tulebki appi koroonaäpi automaatne teavitus - telefon jätab anonüümselt ja krüpteeritult telefoni mälusse kõik kokkupuuted teiste äpi kasutajatega.

* Kui mõni äpi kasutaja haigestub, märgib ta end, st oma koodi, nakatunuks ning teiste kasutajate telefonid, kes on selle koodi meelde jätnud, teavitavad oma kasutajaid võimalikust lähikontaktist. Nii suudabki äpp teavitada ka neid inimesi, keda nakatunu ise ei pruugi teadagi.

* Erilist tähelepanu on rakenduse arendamisel pööratud selle turvalisusele ja inimeste privaatsusele äpi kasutamisel. Riik, rakendus, rakenduse tootja või telefoni tootja ei saa kunagi teada, kes kellega lähikontaktis oli.

* Telefonid suhtlevad omavahel Bluetooth raadiosignaalide abil, vahetades omavahel koode, mis ei ütle äpi kasutajate kohta midagi. Äpi kaudu ei laeku riigile mingit infot lähikontaktsete identiteedi kohta.

* Hoiame ennast ja oma lähedasi. Äpi kasutamisega aitame privaatselt ja turvaliselt kaasa nakatunute arvu vähendamisele.

* Kui hoolid enda ja oma lähedaste ning kogu Eesti heaolust, siis on sul võimalik äpi kasutamisega palju head teha.

* Jaga infot ka oma sõpradele ja lähedastele ning vajadusel aita neid äpi paigaldamisel.


Info jagamiseks eesti keeles:

Vene keeles:
Teiste riikide kogemus koroonaäppide lansseerimisel on näidanud, et kõige kriitilisem kasutajate hõlmamiseks on just esimene nädal.

Palun teeme selle ühise pingutuse ja näitame, et Eesti on jätkuvalt üks äge digiriik!