Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Koreograafilised maastikud” tõi kokku Baltimaade tantsutudengid

29.03.2023 13:31

Projekt "Koreograafilised maastikud" tõi eelmisel nädalal kokku 45 tantsutudengit Tallinna Ülikooli BFMi koreograafia õppekavalt, Läti Kultuuriakadeemia kaasaegse tantsu õppekavalt ning Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia tantsu ja liikumise osakonnast. Tegu on Erasmuse koostööprojektiga, mille järgmine samm on uuenduskuuri läbinud koreograafia magistriõppe osaline ühine korraldamine.

Kolme kooli tudengid töötasid eelmisel nädalal kõigi kolme kõrgkooli tantsu õppekavade juhtide Oksana Tralla, Olga Žithluhina ja Andrius Katinase juhendamisel. Nädala jooksul uuriti kehasid ja liikumismustreid kui erinevate mälude jäädvustuse keset ja informatsiooni allikaid. Koostöö ajendiks olid küsimused, mida "kehade arhiivist" edaspidi kasutusele võetakse, mil moel ja mis on selle väärtus. Helimaastikega olid toeks TLÜ IKUMUMU õppekava tudengid Ardo Richter ja Ervin German Žitnikov.

24. ja 25. märtsil 2023 toimusid Tallinna Ülikooli BFMi Mait Agu saalis ka koos valminud töö ettenäitamised.

Viimase kolme aasta jooksul on Tralla, Žithluhina ja Katinas iga kuu virtuaalselt kohtunud ja arutanud, kuhu tantsukunsti kõrgharidus liigub, kuidas tantsu suhtuda, milliseid väärtusi edasi anda ning mida meil naabritena ühist on.

Pildil koostööprojektis "Koreograafilised maastikud" osalenud tudengid. Foto: Heili Lindepuu