Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Koreograafiakonkurss “10 Sentidos” ootab kandidaate

08.02.2024 16:23

Pildil on kaks noort naist, mõlemal seljas helesinised triiksärgid ja lühikesed mustad püksid. Nad tantsivad musta põrandaga laval, mille tagasein on kaetud musta kardinaga.

Koreograafiakonkurss "10 Sentidos", mis toimub 3. kuni 18. maini 2024 Hispaanias Valencias samanimelise festivali raames, kutsub tantsukompaniisid, koreograafe ja tantsijaid osalema. Konkursile saab kandideerida kuni 15. veebruarini 2024.

Koreograafiakonkursi eesmärk on toetada uue liikumiskeele ja uuendusliku koreograafilise käekirja arendamist, samuti koreograafia-alast loovuurimust. Eelkõige oodatakse huvilisi kandideerima koreograafiaga, mis on loodud spetsiaalselt konkursi jaoks ja/või mis suhestub seekordse konkursi teemaga "For Culture" (ee "Kultuuri nimel"). Konkursile kandideeriv koreograafia võib kesta kuni 15 minutit.

Hindamiskomisjon valib konkursi lõppvooru kaheksa osalejat, keda oodatakse 7. mail 2024 Valenciasse oma tööd esitama. Koos tantsija(te)ga peab konkursile kaasa reisima tehnik, kes saab kohapealset tehnikut juhendada vajaliku heli ja valguse vallas.

Lisaks 2000-eurosele peaauhinnale antakse konkursil välja Focus Days auhind, mis annab võimaluse osaleda Valencias toimuvas residentuuris ning astuda üles 2025. aasta "10 Sentidos" festivalil.

Konkursi lõppvooru valitud osalejatele pakutakse toetust majutus-, reisi- ja toitlustuskulude katmiseks.

Rohkem infot leiab festivali "10 Sentidos" kodulehelt.

Foto: festival "10 Sentidos"