Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Koreograaf Raido Mägi esietendused tulekul

07.09.2004 11:24

Reedel, 10. septembril jõuavad vaatajateni koreograaf-tantsija Raido Mägi kaks uhiuut lavastust - "Meelega 2" ja "Parter".
Mägi viimane töö "Meelega" on üks Eesti kaasaegse tantsu eredamaid sooloetendusi ja seda on esitatud üle 30 korra tippfestivalidel Eestis, Rootsis, Soomes, Taanis, Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Šveitsis ning Venemaal. Põhjamaades pole just palju koreograafe, keda kutsutud Tanz Im August festivalile Berliinis või ImPuls Tanz festivalile Viinis. Lavastus tõi kaasa ka hulgaliselt kiitust mitmetelt juhtivatelt tantsukriitikutelt.

Raido Mägi on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledzi tantsueriala ja õpetab seal tudengeid siiani. Samuti on ta pedagoogina tegutsenud Tallina Kõrgemas Lavakunstikoolis, Tallinna Pedagoogikaülikoolis ning ka Moldaavias. Ise on ta ennast täiendanud muuhulgas ka Viinis ja Šveitsis. Ta on tantsukompanii BOX RM ja rühmituse PROIMPRO asutajaliige. Alates 2000. aastast vabakutselise tantsukunstnikuna töötav Mägi on juba mitmendat aastat osaline kurikuulsa prantsuse koreograafi Xavier Le Roy lavastuses P.R.O.J.E.C.T.

Oma uues sooloetenduses "Meelega 2" töötab Mägi mõistega "otsustus". "Otsustus" on mõtlemise vorm, kus jaatatakse või eitatakse midagi esemete ja nähtuste, nende omaduste, suhete ja seoste kohta ning millel on omadus väljendada tõde või valet. Järgides traditsioonilist loogikat, lahkab autor teemat läbi "aluste" ja "järelduste".

Teises esietenduvas töös "Parter" käsitleb Raido rohkem inimestevahelisi suhteid, sugudevahelisi iseärasusi, ühiskonna ja üksikinimese konflikte jne. Ise arvab ta, et kõike silmas pidades võib lavastust nimetada sotsiaalseks tantsuteatriks. Kahe meestantsija, Einar Lintsi ja Ruslan Stepanovi, poolt esitatav töö on üles ehitatud kontaktimprovisatsioonil. Läbivaks teemaks on soolisus: eesmärgiks ei ole ühe soo esile tõstmine, vaid nende võrdsustamine.

Raido Mägi "Meelega 2" ja "Parter"

10.,11.,12 .septembril kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis

Piletid müügil Piletipunkti müügikohtades, Von Krahli Teatris ja pool tundi enne algust kohapeal.

Lisainfo:
Priit Raud
50 10 419