Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Koomiline argipäev ja muinasjuttude võlumaailm Vene Teatris

09.12.2005 11:14

Reedel, 9. detsembril esietendub restoranis "Gloria" Roman Baskini lavastatud "Palju õnne argipäevaks". Jaan Tätte koomilises draamas asetleidev sündmustik tundub esmapilgul pigem absurdne kui realistlik. Naine teatab oma abikaasale, et on armunud ja teeb ettepaneku jätkata kooselu kolmekesi. Kui magusaks osutub õnn fantaasia tegelikkuseks muutumisel?

Restorani Valges saalis etenduv näitemäng saab sõna otses mõttes olema isuäratav - näitlejad söövad tõelisi sööke, levivad tõelised aroomid. Elamuse pikendamiseks on kolmas vaatus toodud restorani saali, kus oma hiigelrollid täidavad "Gloria" teenindajad ja peakokk.
Osades: Larissa Savankova, Aleksandr Ivaškevitš, Ljubov Agapova ja Oleg Rogatšev.

Nädal hiljem, samuti reedel, 16. detsembril viib muinasjuttude võlumaailma kogupere muusikaline lavastus "Pahupidi jõulud".
Saabastega Kassi, printsesside, printside ja võõrasema ootuspärase rollimängu asemel üllatatakse vaatajaid sootuks teistsuguse lähenemisega. Tegevus leiab aset lossis, kus toimuvad ettevalmistused suurejooneliseks talvepeoks. Kolmteist muinasjutukangelast laulavad, tantsivad ja teevad läbi üllatavaid muundumisi. Siiski ei puudu lavastuses ühele tõelisele muinasjutule kohane unistuste täitumine ja rõõmu võit kurbuse üle.

Jelena Skulskaja käsikirja põhjal on jõululoo lavastanud Eduard Toman, kunstnik Marianne Kuurme. Osades Ksenia Agarkova, Vadim Malõškin, Jelena Jakovleva, Lilia Šõnkarjova, Artjom Gareev, Jelena Krivitskaja, Vladimir Antipp, Juri Žõlin, Oleg Schigorets ja teised.

"Pahupidi jõulud" etendub Salme Kultuurikeskuses 16. - 29. detsembrini!

Liidia Kaljundi
Vene Teater
turundus- ja projektijuht
53418435
www.grdt.ee