Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kooliteatrite “Röövlitütar Ronja” Kuressaares

06.07.2007 13:35

Reedel, 6. juuli õhtul kell 18 mängitakse Kuressare lossi müstilises hoovis Astrid Lindgreni röövliromaanil põhinevat lavastust "Röövlitütar Ronja".

Käesoleval aastal tähistab kogu maailm Rootsi tuntuima ja armastatuima kirjaniku Astrid Lindgreni 100ndat sünniaastapäeva. Tema raamatud on ületanud igasugused piirid nii geograafilises, poliitilises, etnilises kui ka vanuselises mõttes. Ta on toonud palju rõõmu lastele ja nende vanematele kogu maailmas.

Eesti kooliteater võttis sel puhul ette kirjandusliku teatriprojekti, mis toimub 4.-7. juulini Saaremaal. Mängijad on Eesti erinevatest kooliteatritest. Õpilaste ja õpetajate ettevalmistatud katkendid aitab ühtseks tervikuks kujundada Kuressaare Linnateatri pealavastaja Piret Rauk koos oma abilistega.

Lavastus räägib keevalistest ja sõjakatest röövlijõukudest, kahest lapsest,  kellest saavad tõelised sõbrad kogu eluks, ja loodusest, mis on ühtaegu nii rõõmu kui hirmu allikas. Aga ennekõike on see lugu isa ja tütre vahelistest suhetest. Nii nagu kõik teised lapsed, hakkab Ronjagi üsna varakult elama oma iseseisvat elu, millest tema vanematel pole erilist aimu.

Etendus on tasuta.

Maret Oomer
projektijuht
Eesti Harrastusteatrite Liit
5074926, maret.oomer@mail.ee