Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kooliteatrite riigifestival Rakveres

08.04.2011 09:36

30-aastane Kooliteatrite riigifestival on jõudnud ringiga tagasi Rakverre, et suurt juubelit pidulikult kullasäras tähistada. Lavalaudadele astuvad ainult parimad üle Eesti!

Festival toimub 8.-10. aprillini 2011 Rakvere Teatris.
Sündmuse korraldavad Rakvere kooliteatrid koostöös Rakvere Gümnaasiumi, Rakvere Rahvamaja ja Rakvere Reaalgümnaasiumiga, festivalil osaleb 17 kooliteatrit üle kogu Eesti. Kooliteatrite festival toimub 30. korda ning see on kõigile soovijaile võimaluseks näha Eesti kooliteatrite paremikku ühes kohas korraga.

Idee teatrifestivali korraldamiseks tekkis 1981. aastal ühel isetegevuse ülevaatusel. Esimene õpilaste teatrifestival toimus 1982. aastal Rakveres Valdur Liivi ja Maret Oomeri eestvedamisel. Selleks, et täpsemalt määratleda, millega on tegemist, sai festival nimeks „Kooliteater 1982, Rakvere“. Sellist nimekuju kannab festival tänapäevani. Esimesest festivalist võttis osa 11 gruppi. Programmis oli teatri- ja tsirkuseetendusi, aga ka luulekavasid. Kuna festivalist osavõtta soovijate arv kasvas kiiresti, siis alates 1990. aastast hakati korraldama eraldi festivale keskastmele (5.–9.kl) ja keskkooli õpilastele. Alates 2001. aastast toimub igal aastal ka algklasside festival. Riigifestivalidest saavad osa võtta kõikide maakondade ning Tallinna ja Tartu õpilastrupid.
Selleks, et valikuid teha, korraldatakse eelnevalt maakondlikke teatripäevi või festivale. Tänu kohalikele teatripäevadele on kooliteatrite süsteem väga avatud ja laiapinnaline. Kõigil on võimalus osaleda.

Oma korralduse, regulaarsuse ja avatuse tõttu on eesti kooliteatrite tegevus unikaalne kogu maailmas. Puhtast tegijaenergiast laetud kooliteatrite etendused on sügavad, emotsionaalsed, valusad, mõttetihedad. Tegijatel on alati soov midagi öelda oma eakaaslastele, mõttekaaslastele. Tegijatele endile jääb seal kogetu vundamendiks inimeseks olemise õppimise keerulisel teel.

Festivali toetavad: Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital, Rakvere Linn, Hasartmängumaksu Nõukogu, EV Kultuuriministeerium, EV Haridus-ja Teadusministeerium, Rakvere Teater, Rakvere Rahvamaja, Rakvere Gümnaasium, Eesti Harrastusteatrite Liit, AQVA HOTEL & SPA 

Kooliteatrite festivali kava 2011

Rohkem teavet: Tiina Rumm, Rakvere Linnanoorte Proovilava MTÜ
Tel. 502 5134 [email protected]