Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Koolitantsu Kompanii avas konkursi Ida-Virumaa tantsijatele

30.08.2023 13:09

Algaval hooajal oma 30. sünnipäeva tähistav festival Koolitants toob üleriigilise Koolitantsu Kompaniiga 2023. aasta sügisel lavale suure tantsulavastuse "Kui ma veel noor ja jumal olin". Septembris otsitakse lavastusse tantsijaid Ida-Virumaalt ning etendused toimuvad oktoobris ja novembris Jõhvi Kontserdimajas koostöös muusikutega.

Koolitantsu Kompanii 14. lend otsib Ida-Virumaa tantsijaid vanuses 15 kuni 26 aastat, kes on julged, usaldusväärsed ja õpihimulised. Festivali Koolitants peakorraldaja Raido Bergsteini sõnul on Koolitantsu Kompanii seekordne lavastusprotsess mõeldud neile Ida-Virumaa noortele tantsijatele, kes soovivad oma tantsuõpingutes süvitsi minna ning töötada koos teiste tantsukoolide tantsijatega ja professionaalse lavastustiimiga. Lisaks Ida-Virumaalt valitud tantsijatele astuvad lavale ka kutsutud tantsijad varasematest kompanii lavastustest üle Eesti.

Konkursile palutakse end registreerida hiljemalt 10. septembriks siin.

Lavastuse “Kui ma veel noor ja jumal olin” koreograafid on Kadi Aare ja Maarja Pruuli ning tantsulavastuses teevad kaasa ka muusikud säm ja Kelly Vask koos live-bändiga. Etendused toimuvad Jõhvi Kontserdimajas oktoobris ja novembris.

Üle-eestiline Koolitantsu Kompanii toob kokku erinevates tantsukoolides õppivad andekad noored tantsijad ning pakub neile võimalust tutvuda tantsukunstniku elukutsega tunnustatud koreograafide käe all. Esimene Koolitantsu Kompanii lavastus jõudis vaatajate ette 2015. aastal ja praeguseks on loodud 12 tantsulavastust nii teatrisaalides kui ka Rakvere vallimäel ning tantsufilm.

Koolitantsu korraldab Eesti Tantsuagentuur. Rohkem infot leiab nende kodulehelt.

Foto: Eesti Tantsuagentuur