Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kooliõpilased toovad Vanemuises lavale kümne päevaga valminud komöödia

26.08.2021 10:25

24 kooliõpilast üle Eesti toovad Kollase Kassi suvekooli raames Vanemuises lavale komöödia, mis saab draamanäitlejatest juhendajate toel lavaküpseks kõigest kümnekonna päeva jooksul. Commedia dell'arte-stiilis lavastuse "Pulcinella õnnetused" maailma ainuettekanne toimub 29. augustil 2021 kell 18 Vanemuise väikeses majas.
 
Suvekoolis osaleb noori nii Tartust, aga ka Rakverest, Tallinnast, Elvast, Võrust, Nõost, Kiikla külast ja mujaltki. Vanemuise noortetöö juht Katrin Loonurm rääkis, et Kollase Kassi suvekoolis sukelduvad programmi välja valitud koolinoored täielikult teatrimaailma ja kogevad algusest lõpuni, kuidas sünnib teater selle esimestest loomingulistest hetkedest kuni tehnilise pooleni – valgus, helikunst, grimeerimine – välja.
 
"Erinevate teatriametite tundmaõppimise kõrval moodustavad noored ka näitetrupi, kes toovad intensiivse üheksapäevase perioodi jooksul juhendajate Priit Strandbergi ja Ken Rüütli käe all lavale lavastuse "Pulcinella õnnetused". Noored on pannud selle ettevalmistusse kõik oma oskused ja südame, nii et loodame, et lavastuse ainuettekanne sööbib nii neile kui ka teatripublikule mällu kui väga positiivne elamus," sõnas Loonurm. 
 
Kollase Kassi suvekooli 11. hooaja lõpuetenduses rullub lahti lõbus lugu sellest, kuidas vabaneda soovimatust peigmehest. "Pulcinella õnnetused" põhineb commedia dell'arte stsenaariumil, mis pärineb 16. sajandi Itaaliast, aga sedapuhku mängitakse lugu teatrilaval ilma traditsiooniliste maskideta.
 
Lugu põhineb tihti absurdi piirini viidud situatsioonikoomikal ja värvikatel karakteritel ning annab näitlejatele palju improviseerimisvabadust. Tuntuim commedia dell'arte-stiilis lavastus on eesti publiku jaoks kunagi Ugalas lavale jõudnud "Armastus kolme apelsini vastu".
 
Kollase Kassi suvekooli toimub 21.–29. augustini Vanemuise väikeses majas. Suvekooli kulminatsioon on 29. augustil kell 18 Vanemuise väikeses majas etenduv "Pulcinella õnnetused". Piletid on saadaval nii eelmüügis kui ka kohapeal enne etenduse algust.