Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Koolinoorte teatripäev 2023 avalikustas programmi

15.02.2023 16:46

15. märtsil 2023 on Tallinna teatrimajadesse oodatud teatrihuvilised õpilased üle Harjumaa, et saada osa kümnetest töötubadest, treeningutest, aruteludest ja ekskursioonidest, mis toimuvad tänavuse, järjekorras juba kaheksanda koolinoorte teatripäeva raames. Nüüd on avatud registreerumine teatripäeva sündmustele. 

54 erinevat sündmust ja 85 toimumiskorda – ajaloo suurima Koolinoorte teatripäeva korraldamiseks on seljad kokku pannud Eesti Noorsooteater, Eesti Draamateater ja Rahvusooper Estonia, kuid kaasa lööb enamik Tallinnas tegutsevatest teatrivaldkonnaga lähemalt ja kaugemalt seotud asutustest ning külla sõidavad ka kõik maakonnateatrid.

Tegevusterohke päeva jooksul saab rohkem kui poolesajas töötoas lähemalt tutvust teha nii sõna-, visuaal-, muusika-, raadio- ja tantsuteatri kui ka etenduskunstidega ning teatriõppe ja teatrikajastamisega, proovida lavavõitlust, butafooritööd, näidendite kirjutamist, näitlejatöö põhialuseid või grimmitegemist. Põnevatel ekskursioonidel saab näitlejate ja teatrijuhtide juhatusel sisse vaadata lavatagusesse maailma mitmes teatrimajas.

Teatripäeva puhul leiab Tallinna teatrite mängukavadest kaheksa noorele vaatajale sobivat lavastust ning külastada saab MUBAs toimuvaid tasuta kontserte. Kõik teatripäeva töötoad ja sündmused, välja arvatud teatrietendused, on tasuta.

Eesti Etendusasutusete Liidu (EETEAL) ellukutsutud koolinoorte teatripäeva toob üheks päevaks kokku teatrid üle Eesti, et anda ühe piirkonna õpilastele võimalikult mitmekesiselt võimalusi teatritegemisega tuttavaks saada. Esimene koolinoorte teatripäev toimus 2015. aastal Pärnus Endla teatris.

Tutvu teatripäeva programmiga ja registreeru siin. Registreerumine on avatud kuni 9. märtsini või kuni vabu kohti jätkub.