Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Koolinoored panevad teadmised proovile kirjanduslikus mälumängus

07.10.2014 15:13

Sel sügisel toimub Tallinna ja Harjumaa 5.–7. klasside noortele hariv mälumäng „Seiklusjutud“. Mälumäng toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning NUKU teatri koostöös.

Mälumängu fookuses on seiklusraamatud „Saladuslik saar“ (Jules Verne), „Huckleberry Finni seiklused“ (Mark Twain) ja „Džungliraamat“ (Rudyard Kipling). Kõik kolm raamatut tähistavad sel aastal ümmargust ilmumise aastapäeva.

Kolmapäeval, 8. oktoobril kell 15.00 algab korraga kolmes asutuses esimene mälumängu eelvoor, milles osaleb kokku 100 noort 20 Harjumaa ja Tallinna koolist. Mängu finaal, kus lisaks tavalistele mälumänguküsimustele lisanduvad ka loomingulised koduülesanded ning kohapealsed improvisatsioonilised etteasted, toimub 18. novembril.

Kõigile osalevatele noortele on auhinnad välja pannud eelpool nimetatud asutused, Rahva Raamat ja kirjastused Tänapäev ning Draakon ja Kuu.

Mälumängu eesmärk on tõsta lugemis- ja teatrihuvi ning erinevate ülesannete kaudu arendada lastes mõtlemisoskust, meeskonnatööd ja loomingulisust. Sarnased mälumängusarjad on üle 10 aasta toimunud ka Pärnus, mille eestvedaja Jaak Känd on ka Tallinna mängu küsimuste autor.

Mälumängu täpsema juhendi leiab aadressilt www.nuku.ee/seiklusmang/juhend.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri kommunikatsioonijuht, mälumängu projektijuht
5669 8839 / 6679509
[email protected]