Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Konverents “Draama ühendab inimesi: kool ja kogukond” 9.-11. novembril Kohtla-Järvel

22.10.2017 16:55

"Draama ühendab inimesi: kool ja kogukond"

Juba viiendat korda leiab aset teatrikonverents "Draama ühendab inimesi". Sel aastal suunatakse fookus koolile ja kogukonnale.

Konverentsi läbivad küsimused on:

- Millega ja kellega töötatakse maailmas rakendusteatri kaudu?
- Kuidas töötavad draamavõtted ettevõtluses, huvitegevuses, innovatsioonis, koolitunnis?
- Kuidas kasutada kunstimeetodeid mitmekultuurilises keskkonnas, kooli ja kogukonna liitmiseks? 
- Milline on rakendusteatri uurimispotentsiaal ja kuidas seda hinnata?

Lisaks Eesti praktikutele, kõnelevad ka oma ala asjatundjad Hispaaniast, Soomest, Inglismaalt, Rootsist ja Palestiinast.

Konverents toimub 9.-11. novembril ja osalema on oodatud kõik, keda paelub teater ja sellega seonduvad küsimused. Selle kolme päeva eesmärk on läbi viia õpitubasid, konverentse ja etteasteid. Kohtla-Järve on oma asukoha poolest tähtis, sest lisaks põlvkondade vahelisele ühendumisele, on soov ühendada ka rahvuseid omavahel. 

Kavas on:

9. november – NOORTE TEATRIKONVERENTS
Noorte teatrikonverentsile on oodatud ainult ümberkaudsete koolide noored. Konverents toimub koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi noortega ning eesmärk on arutleda teiste noortega teatriküsimustel ja ammutada inspiratsiooni.
Lavale astuvad näiteks Vanemuise noortetöö juht Mall Türk, Tartu Ülikooli Teatrideaduse Üliõpilaste Looži juhatuse liige Oliver Issak, Susan Kolde enda monolavastusega "Sa ja Ma". 
Sündmus toimub Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumis ja on TASUTA. 

10. november – RAKENDUSTEATRI KONVERENTS
Leiavad aset põnevad ettekanded ja töötoad, mis on läbi viidud nii kodumaiste teatrispetsialistide kui ka väliskülaliste poolt. Konverentsile on oodatud kõik, kellele teater on südamelähedane. Üritus toimub Kohtla-Järve Kultuurikeskuses ja Vahtra Loomekeskuses ning sissepääs on 20€/15€ (õpilastele ja tudengitele). NB! Juhime tähelepanu, et antud konverentsile pääsemiseks peab ka eelnevalt registreerima. Registreerimisankeeti on võimalik täita siin: https://goo.gl/forms/eULXuRxjOGnsd8ua2. Lisaks leiab selle päeva lõpus aset pidu, kus saab plaadikeerutuste saatel tantsupõranda kuumaks kütta.

11. november – KULTUURIKATEL
Kultuurikatla eesmärk on lasta erinevatel põlvkondadel ja huvigruppidel seguneda. Noortelt vanematele ja vanematelt noortele. See on hea võimalus vahetada oma teadmisi ja õpetusi, et innustada uut lähenemist. Kohtla-Järve Järve Gümnaasium on lahkesti avanud oma uksed, et kool, kogukond ja kohalikud seltsid saaksid kokku tulla. Seltside seas on kohal näiteks Ida-Virumaa Tatari Kultuuriühing, Ukraina Kaasmaalus "Dva Koljorõ", Ida-Virumaa Ingerisoomlaste Selts, kes kõik tutvustavad enda tegemisi. Sündmus toimub TASUTA.

Lisainfot kaeda siit: http://draamauhendab.kultuur.ut.ee/