Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kontsert-tantsuetendused “Myrrh and cinnamon” Kanuti Gildi SAALis

22.02.2005 15:11

22.-23. veebruaril toimuvad Kanuti Gildi SAALis ning 25.-26.veebruaril Tartu Sadamateatris Hollandi tantsukompanii Club guy & roni ning NYYD Ensemble’i kontsert-tantsuetendused "Myrrh and Cinnamon" .

Ettekandmisele tuleva lavastuse koreograafideks on Guy Weizman ja Roni Haver ning selles kasutatakse nelja Eesti helilooja-Arvo Pärt, Märt-Matis Lill, Lepo Sumera ja Erkki-Sven Tüür-muusikat.
 
Eesti gastrollidel esitab muusikat NYYD Ensemble.
Poeetiline "Myrrh and cinnamon" esietendus 2004. aasta oktoobris Groeningenis toimunud festivalil "Arvo Pärt Festival: Æstonishing music". Esietendusel saatis tantsijaid kohalik Prime Orkestra. Vahepeal on jõutud külalisetendusi anda juba mitmetes Hollandi ja Saksamaa linnades.
Lavastuses teeb kaasa ka eesti tantsija Päär Pärenson.

"Myrrh and Cinnamon" on inspireeritud Piiblist pärinevast Saalomoni Ülemlaulust, mis räägib nii jumalikust kui maisest armastusest ja tarkusest, ning nelja eesti kaasaegse helilooja loomingust.

Nagu ka oma eelnevates töödes, esitavad Guy Weizman ja Roni Haver jõulist ja otsusekindlat füüsilisust selges teatraalses fookuses. "Myrrh and Cinnamon" on tantsuline kontsert, milles tänu tantsu ja teatri poeesiale sulandatakse iidsed ja kaasaegsed väljendusvormid.

Guy Weizman ja Roni Haver'i trupp Club guy & roni on noor ja tõusvas joones liikuv trupp, kes võlub publikut väga füüsilise, kiireloomulise, täpse ja ekspressionistliku tantsukeelega.

Piletid hinnaga 90/190.- (Tallinnas) ning 70/170.- (Tartus) müügil Piletilevi ja Piletimaailma  (70/170.-) müügikohtades, Von Krahli Teatri ning Vanemuise teatri kassades.


Priit Raud
50 10 419
[email protected]
www.saal.ee