Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kontserdisari “Ooper Raekojas”

13.07.2007 12:01

Rahvusooper Estonia ja MTÜ Musicante pakuvad suvekontsertide sarjas "Ooper Raekojas" ka sel suvel reedeti ooperimuusikat mitmest sajandist, esitajateks Eesti parimad solistid ja külalised välismaalt.

Kontserdisarja "Ooper Raekojas" eestvedaja Tarmo Eespere ütles, et juba kümme aastat kestnud sarjal on välja kujunenud oma tänulik publik. "Meie kontserte osatakse juba oodata. Ning loomulikult on Tallinna Raekoda suurepärane paik selliste suvekontsertide korraldamiseks. Tegelikult on Eestis harva võimalik suure ooperilava jaoks kirjutatud muusikat kuulata sellisel kammerlikul moel. Seepärast oleme koos solistidega püüdnud kontserdikavad koostada võimalikult mitmekesistena. Esitamisele tuleb muusika Purcellist kuni Tambergi ja Tormiseni," räägib pianist Tarmo Eespere.
Sarja avasid 6. juulil sopran Merle Hillep ja bariton René Soom, klaveril Tarmo Eespere.
13. juulil soleerib Läti Rahvusooperi tõusev täht, sopran Kristina Opolais, kelle lähiaja tööplaani kuuluvad ka osatäitmised La Scalas ja koostöö Daniel Barenboimiga. Teda saadab klaveril Ralf Taal, kes esitab  kontserdil ka mitu virtuoosset  transkriptsiooni ooperimuusika teemadel.
20. juulil laulab bass Mati Palm, kaastegev on noor Soome Rahvusooperi metsosopran Monika-Evelin Liiv, kes esimese eesti lauljana laulab järgneval kahel hooajal ka Covent Gardeni laval.

Galakontserdil 27. juulil esinevad sopran Irina Dubrovskaja Venemaalt, tenor Dmitri Popov Ukrainast, bariton Hannu Niemelä Soomest ja metsosopran Helen Lokuta.
3. augustil laulavad sopran Aile Asszonyi ja tenor Mati Turi.
24. augustil esineb saksa sopran Renate Behle, kes kogenud solistina on laulnud peale Saksamaa ooperiteatrite ka La Scala ja Metropolitan Opera laval. Sellesuvise sarja lõpetavad galakontserdiga Rahvusooper Estonia solistid, sopran Nadia Kurem, metsosopran Riina Airenne, tenor Mart Madiste ja bariton Aare Saal.

Kontserdid algavad õhtuti kell 20.00, piletid hinnaga 100 ja 150 krooni on müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades, Tallinna Turismiinfo Keskuses ja tund enne algust kohapeal. Info ja piletite broneerimine telefonil 51 14 442 ja e-posti aadressil: musicante@hot.ee.

Kontserdisarja "Ooper Raekojas" kava: www.opera.ee/31370

 

Eero Raun
Rahvusooper “Estonia” nõunik
eero.raun@opera.ee,
www.opera.ee