Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kontserdiõhtud, ballid, külalised detsembris 2015

11.12.2015 13:20

KONTSERDIÕHTUD

Kaunimad jõulud me elus
Kaunimate Aastate Vennaskonna kontsertlavastus "Kaunimad jõulud me elus"
2.-30. detsembrini Tartus, Elvas, Räpinas ja Tallinnas

Jõulukuul meenutavad Hannes Kaljujärv, Andres Dvinjaninov, Jüri Lumiste, Indrek Kalda ja Toomas Lunge aegu, mil lumi oli valgem ja tali talvisem. Kontserdil heidab Vennaskond koos kuulajatega musikaalse pilgu lapsepõlve: esimesele kohtumisele nääri- ja jõuluvanaga, esimesele ehtes kuusele elutoas, väikesele küünlale kuuseoksal, saanisõidule lumetuisus. "Lumi langeb tasa märja mulla pääle, lumi langeb tasa lapsepõlve pääle." (I. Hirv)

Kõlavad nii tuntud kui veel tundmata laulud laiast maailmast, samuti Indrek Kalda ja Toomas Lunge looming. Kaunid möödunud ajad loovad õhtu õdusaks, tunde toasoojaks ja silmad säravaks ka tänasel talvel!


*
Romaan
Rakvere Teatri lavastus "Romaan"
Esietendus 7. detsembril väikeses saalis

Lavastaja: Erni Kask 
Kunstnik: Nele Sooväli
Muusikajuht: Tarmo Kesküll
Lauluõpetaja: Kadri Kask
Laval on Margus Grosnõi, Tarmo Kesküll, Toomas Suuman, Imre Õunapuu, Vootele Ruusmaa

Meeskvintett RAMMM laulab imekauneid laule armastusest, mälestustest ja unistustest. Ühel pimedal õhtul kohtuvad viis väga erinevat meest. Vaikivad, ootavad, joovad teed ja kohvi, loevad häid raamatuid. Ja siis äkki kostab klaverilt meloodia. See on armastusromaan nende meeste ja publiku vahel. 

Saalis istuvad vaatajad kaetud laudade taga, millel on veiserostbiifi suupiste pikantse sibulamoosi ja idude garneeringuga mustal leival, muretaigna korvike sidrunimaitselise toorjuustukreemi ja krevettidega ning tume šokolaadikook metsamarjadega. Joogivalikus traditsiooniline kohv või muskaatpähkliga maitsestatud ingveritee. Suupisted sisalduvad piletihinnas.

Osta pilet Piletimaailmast.

*
Vanemuise Sümfooniaorkestri advendikontsert
19. detsembril kell 18 Tartu Jaani kirikus

Kavas Felix Mendelssohn-Barthodly "Kontsertavamäng Hebriidid op. 26", Tõnu Kõrvits "Hümnid virmalistele" ja Wolfgang Amadeus Mozart "Sinfonia Concertante".

Triin Ruubel (viiul)
Andres Kaljuste (vioola)
Vanemuise Sümfooniaorkester
Dirigent Taavi Kull

Kontserdipileti hinna määrab iga külastaja ise, annetades kohapeal Vanemuise fondi!

*
rahvusooperi jõulutervitus
Rahvusooperi jõulutervitus
20. detsembril kell 17.00 Tallinna Jaani kirikus

Dirigent: Kaspar Mänd
Solistid: Kadri Kipper, Olga Zaitseva, Helen Lokuta, Oliver Kuusik, Edmunds Altmanis
Koormeister: Elmo Tiisvald
Pianistid-repetiitorid: Tarmo Eespere, Ashot Drnayan-Babrouski
Rahvusooperi koor ja orkester

Rahvusooper Estonia solistid, koor ja orkester loovad pühademeeleolu kontserdiga, kus kõlavad lisaks tuntud jõululauludele Ottorino Respighi "Campanae parisienses et aria" ja "Bergamasca" Vanade tantsude ja aariate süidist nr 2 ning lüüriline "Tervituslaul Kristuse ilmale tuleku puhul", Rossini Teema ja variatsioonid klarnetile ja orkestrile, Mozarti särav kontsertaaria „Exsultate jubilate“ ning Michael Praetoriuse „Üks roosike on tõusnud“.

Piletid PiletilevisPiletimaailmas ja Estonia kassas.


BALLID 

Vanemuise ball
Vanemuise aastalõpuball
30. detsembril kell 19 Vanemuise teatris ja kontserdimajas

See on Lõuna-Eesti suurim ja traditsiooniliselt elegantseim vana aasta ärasaatmispidu. Mõned selle aasta esinejad: Nele-Liis Vaiksoo ja Olav Ehala, Big Band Tartu koos Kristjan Ilumäe, Aivar Tommingase ja Gerli Padariga kontserdikavas “Sinatra 100”, brittidest balletiartistide bänd „Läbi linna“, Vanemuise Sümfooniaorkester, Vaiko Eplik ja Kristjan Randaluga, Kelli Uustani ja Margus Jürisson ning hoogsaks tantsuks „GlamBand“. Lisaks loovad peomeeleolu Vanemuise artistide etteasted! Õhtut juhivad Marian Heinat ja Reimo Sagor.

Rohkem info balli kohta: www.vanemuine.ee

Lisaks häid sõnumeid Vanemuiselt uueks aastaks:
Uue aasta alguses on tulemas taas muusikalikontsert Memory 2016 – kes jäid ilma juba välja müüdud Tartu kontserdi piletitest, saavad sama kontserti nautida kas Jõhvis, Paides või Tallinnas! 

*
Estonia ball
Estonia ball - valsikuningas Strauss
31. detsembril kell 19.30 Rahvusooperis Estonia 

Rahvusooper Estonia ja Eesti Rahvusballett kutsuvad osa saama säravaist hetkist, mida pakub Johann Strauss noorema muusika. Tule ja tantsi valsikuninga muusika järgi Estonia orkestri saatel, naudi vaimukat galalavastust ning aastavahetuse pidulikku õhkkonda! Sind ootab ansambel Swingers koos solistide Tanja Mihhailova, Mikk Saare ja Birgitiga. Hoogu annab DJ Katrin Pärna disko. Külaliste päralt on teatrisaal, kontserdisaal, talveaed, Valge saal ja kohvik Colombina. Õhtut juhivad Kadri Kipper ja Priit Volmer. 

Estonia balli piletid hinnaga 45-76 eurot on müügil Estonia kassas, Piletimaailmas ja Piletilevis. Saadaval on ka soodsad tantsupiletid hinnaga 25 eurot. 
Lisainfo balli kohta: www.opera.ee, estonia@opera.ee, 683 1210.


KÜLALISED

Sankt-Peterburi riiklik Buff teater "See oligi nii ..."
18. detsembril kell 19 Nordea Kontserdimajas

Teatri noorte näitlejate nägemus pöörastest seitsmekümnendatest läbi laulude, naljade ja paroodia. Estraadiprogramm viib loo tegelased helgesse ja rõõmurohkesse aega – nende vanemate noorusmaadele; annab vanema põlvkonna vaatajatele võimaluse elada taas läbi unustamatu ajastu ja tutvustab nooremale põlvkonnale nõukaaja kultuslikke laule. 

Etendus on vene keeles. Piletid Piletilevist.

*
Sankt-Peterburi riiklik Buff teater "Vapper tinasõdur"
18. ja 19. detsembril kell 11 Nordea Kontserdimaja

Muusikaline koguperelavastus H. C. Anderseni muinasjuttude ainetel. Lavastuse loojad on andekalt ühendanud mitme Anderseni muinasjutu süžeed. Laval ärkavad ellu vapper tinasõdur ja paberbaleriin, samuti tegelased teistest muinasjuttudest. Kõige suurem üllatus saab vaatajate jaoks olema see, et kõik meie loo tegelased jäävad ellu ja saavad lisaks veel päris õnnelikuks.

Etendused on vene keeles. Piletid Piletilevist. 

*
Jevgeni Griškovets "Hüvastijätt paberiga"
19. detsembril kell 20 Nordea Kontserdimajas

Sajandivahetusel muutis Jevgeny Griškovets arusaama mononäidendist kui žanrist ja sai ise selleks „žanriks”. Nostalgiline näidend, mis on täis vaatajatele nii armsaks saanud Griškovetsi huumorit ja sarmi, räägib, kuidas inimkond jätab hüvasti paberi kui eluviisiga; sellest, kuidas meie elust kaovad paberile trükitud või loodud raamatud, ajalehed, maalid ja kirjad, samuti kõige sellega seotud emotsioonidest.

Etendus on vene keeles. Piletid Piletilevist.

*
Moskva Linnaballett "Pähklipureja"
25. detsembril kell 17 Saku Suurhallis

Väljakujunenud traditsiooni kohaselt esineb jõulude ajal Tallinnas Moskva Linnaballett. Sel aastal lavastusega „Pähklipureja“ – see on vaieldamatult võlushow: klassikaline muusika, hiilgav koreograafia, laitmatu tehnika ja tantsijate suurepärane esitus. Moskva Linnaballeti asutas 1988. aastal väljapaistev Vene koreograaf Viktor Smirnov-Golovanov. Veerandsajandi jooksul on trupist saanud Moskva populaarseim külalisetendusi andev balletitrupp

Piletid Piletilevist.

*
Dirty Dancing
Anni Klein, Jarkko Partanen "Dirty Dancing"
28.-30. detsembril kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis

Lavastuse aluseks on samanimeline tantsufilm. Loodud 80. aastatel, toimub popkultuuri hitiks saanud filmi tegevus 1963. aastal, mil mambo tantsimist peeti räpaseks ja sündsusetuks. See "Dirty Dancing" ei kopeeri mainitud filmi, vaid on lavastus räpasest ja tantsimisest. Töö keskmes on mitmetimõistetav seisund, mille puhul koledaks või eemaletõukavaks peetavad teod võivad ilmneda ilusate või lausa erutavatena. Räpasus ilmneb üksnes korraga vastamisi seatuna.


Etendused ei ole sobilikud lastele. Piletid Piletilevis ja kohapeal.

*
TULEKUL UUEL AASTAL

Pähklipureja
Jõulumuinasjutt “Pähklipureja” liivaanimatsioonina
9. jaanuaril kell 14 ja 17 Vene Kultuurikeskuses

Eesti publikul ainukordne võimalus nautida igihaljast muinasjuttu liivaanimatsioonina, mida saadab elav muusika, fantaasiarikas helidisain ning mänguline jutuvestja. Liivakunstnik joonistab ekraanile üksteise järel stseene muinasjutust, mida jutustab näitleja Kaia Skoblov ning saadab Tšaikovski muusika nii klassikalises kui ka džässilikus seades Moskva keelpillikvarteti Noir esituses. Ebamaine ning fantaasiarikas atmosfäär toob klassikalise muinasloo vaatajateni nii, nagu seda varem nähtud ei ole. Lavastuse muusikalise seade tegi helilooja Ksenia Akimova, olles eeskujuks võtnud Duke Ellingtoni stiilis orkestri kõla.

Etendused on eesti keeles (kell 14) ja vene keeles (kell 17).
Osta pilet Piletilevist.