Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Konkurss presidendi noore kultuuritegelase preemiale

29.08.2018 10:40

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi presidendi noore kultuuritegelase preemiale, taotlusi oodatakse 10. septembrini. 

5000 euro suurune preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti kultuuritegelasele või grupile, kelle loomingulised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või aidanud oluliselt kaasa Eesti ja eesti kultuuri tutvustamisele maailmas.

Kandidaate preemiale saavad esitada nii tingimustele vastavad inimesed ise kui ka nende õpetajad, kolleegid ja kultuurivaldkonnas tegutsevad organisatsioonid.

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 10. septembril saata aadressil vpinfo@vpk.ee avaldus kandidaadi eluloo- ja loominguliste saavutuste kirjeldusega ning vähemalt kahe soovitusega tunnustatud kultuuritegelastelt või loomeliitudelt. Preemia statuudi leiab siit: https://president.ee/et/vabariigi-president/institutsioonid/66-vabariigi-presidendi-kultuurirahastu/4917-noore-kultuuritegelase-preemia.

2002. aastal asutatud preemiat rahastab aastatel 2018-20 ettevõtja Enn Kunila. 

Varemalt on presidendi noore kultuuritegelase preemia pälvinud näiteks heliloojad Pärt Uusberg, Tõnu Kõrvits ja Helena Tulve, dirigendid Anu Tali ja Risto Joost, dramaturg Eero Epner, luuletaja Kristiina Ehin, muusik Jalmar Vabarna, raadio- ja filmimees Jaan Tootsen jt. Mulluse preemia pälvis kunstnik Katja Novitskova.

Lisainfo:
Urmo Kübar
Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu juhataja
urmo.kybar@vpk.ee
Telefon 631 6202