Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Konkursi Vanemuise teatri juhi kohale võitis Kristiina Alliksaar

15.01.2019 20:25

Täna, 15. jaanuaril 2019 toimus sihtasutuse Teater Vanemuine nõukogu koosolek uue teatrijuhi valimiseks. Teatri praeguse juhi Toomas Petersoni tööleping lõpeb 30.06.2019 ja uueks ametiajaks otsustas Toomas Peterson mitte kandideerida.
 
Nõukogu kuulutas konkursi võitjaks Kristiina Alliksaare ning volitas teatri nõukogu esimehe alustama läbirääkimisi töölepingu sõlmimiseks.

Kristiina Alliksaar on sündinud Viljandis ja lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna aastal 2001 ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurikorralduse eriala aastal 2007. Aastast 2010 on Kristiina Alliksaar kultuurikorralduse magister (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia).
 
Hetkel on Kristiina Alliksaar Ugala teatri juht. Varem on ta töötanud Viljandimaa Omavalitsuste Liidu kultuuri- ja noorsootöö nõuniku, OÜ Eesti Loomeagentuuri juhataja, MTÜ Pärimusmuusikakeskuse turundusjuhi, TÜ VKA kultuurikorralduse lektori ja projektijuhina ning olnud tegev erinevate suurürituste ja –sündmuste korraldajana.
 
„Kõik vestlusele kutsutud kandidaadid olid tugevad. Sihtasutuse nõukogust ja teatri esindajatest koosnev komisjon vestles kandidaatidega ja nõukogu valis konsensuslikult teatrijuhiks Kristiina Alliksaare, hinnates tema senist tegevust Ugala teatri juhina ja kultuuri valdkonnas laiemalt. Komisjon väärtustas Alliksaare läbimõeldud visiooni kolmežanrilisest Vanemuisest, kus leiaks rakendust kogu loominguline kollektiiv, repertuaar oleks publikule arendav ning meelepärane ja majanduslikult optimaalne,“ lisas Vanemuise teatri nõukogu esimees kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits.
 
Lisainfo:
Kertu Tombak
Vanemuise kommunikatsioonijuht
+372 534 573 59
kertu@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee