Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kõnekaraoke Kanuti Gildi SAALis

27.04.2012 15:54

Kõnekaraoke
27. aprillil saab Kanuti Gildi SAALis teoks Eesti esimene kõnekaraoke õhtu.

Kõnekaraoke toimib, nii nagu selle nimigi viitab, sarnaselt traditsioonilisele karaoke süsteemile. Laulu asemel saab valida kõne ning seda interpreteerida oma hääle ja intonatsiooniga. Kõnet illustreerib spetsiaalselt valminud video ja nagu tavalises karaokeski saab ka publik “kaasa laulda”. Kõnekaraoke projekt sündis karaoke tõotatud maal – Soomes, tuntud kunstnike Tellervo Kalleineni ja Oliver Kochta-Kalleineni eestvõttel.
Kõnekaraoke koosneb ajaloolistest ja kaasaegsetest, kohalikest ja rahvusvahelistest kõnedest. Kõne teemaks võib olla mis iganes, sellegipoolest puudutab enamus kõnesid teemat – indiviid esindamas suuremat ideoloogiat.

Kõnekaraoke õhtul peetakse kõnesid karaokebaari lõõgastavas õhkkonnas. Õhtu jooksul on kohaletulnutel võimalus lihtsalt kuulata või ise järgi proovida kõnekaraoke võlusid. Üritust juhib kogenud karaoke läbiviija.

Hetkel on karaoke nimekirjas 40 kõnet (näit. President Kekkonen, Mannerheim, Lipponen, Churchill, Genscher, Obama, Chaplin jt.), kuid sellele lisanduvad veel tähelepanuväärsed kõned Eestist ning ka kõnekaraoke workshopil valminud kõned.

Kõnekaraoke workshop toimub juba käesoleval nädalal reedel ja laupäeval Kanuti Gildi SAALis – 20. aprillil kell 16.00–19.00 ja 21. aprillil kell 14.00–17.00.

Workshopile on oodatud kohalikud inimesed oma kõnedega, nii isiklike kui teiste kõnedega. Korraldajad aitavad kohapeal luua ka kõne taustaks sobiva video.

Workshopil osalemiseks peab registreeruma: [email protected]

27. aprillil algab kõnekaraoke õhtu kell 19.30 ning jätkub kuni 23ni ja sissepääs on tasuta. Avatud on puhvet.

Kõnekaraoke on kunstnike rühmituse The Speech Karaoke Work Group projekt ning selle loomisel osalevad Frank Brümmel, Krister Gråhn, Tellervo Kalleinen, Oliver Kochta-Kalleinen, Tuomas Laitinen, Sebastian Lindberg, Pilvari Pirtola, Johanna Raekallio, Satu Rautiainen, Pasi Rauhala, Jyrki Riekki ja Hanna Saarikoski.

Siiani on kõnekaraoke toimunud Hämeenlinna ja Jyväskylä kunsti muuseumides.

Tallinna õhtu produtsent on Helsingi Kunstikõrgkool ning seda toetavad Soome Kultuurifond ning Soome Instituut. Korraldab Kanuti Gildi SAAL.

Kõik kõnearaokele!

Lisainfo: Priit Raud 5010 419

www.saal.ee/event/479/