Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kolmas “Kriitikud kriitikast” vestlusring keskendub vormidele ja värvidele

01.02.2023 12:16

Sõltumatu Tantsu Lava tantsukriitika uurimisresidentuuri ja Proloogkooli Kriitikakooli raames toimuv vestluste sari "Kriitikud kriitikast" keskendub oma kolmandas arutelus kriitika vormidele ja värvidele. Vestlusring on kõigile avatud, tasuta ja leiab aset Sõltumatu Tantsu Laval 1. veebruaril algusega kell 16.00.

Kui avad päevalehe, nädalalehe, ajakirja või mõne muu lehekülgedega krabiseva obekti, vaatab sealt vastu kellegi käekiri. See käekiri kas lummab, ajab harja punaseks või jätab lihtsalt ükskõikseks. Mõne käekirja tunned ära, teine ei eristu, isegi kui autor on püünel juba aastakümneid olnud. Mis teeb siis ühest tekstist värvika? Missugused tekstid jäävad pigem meelde ning missugused mitte? Milliseid vorme on võimalik kriitikas kasutada?

Vestlusringis “Kriitika vormid ja värvid” arutlevad kriitikud Kaisa Eiche, Piret Karro, Sanna Kartau ja Gregor Kulla, kuidas panna tekst paberil elama. Jutuks tuleb, mis on kujundanud igaühe käekirja ning mis toimib nende arvates kriitikas ja mis mitte.

Vestlusringi kohta saab pikemalt lugeda Facebookist. Rohkem infot tantsukriitika uurimisresidentuuri kohta leiab Sõltumatu Tantsu Lava kodulehelt.

Pildil vestlusringis osalevad kriitikud Kaisa Eiche, Piret Karro, Sanna Kartau ja Gregor Kulla. Foto: Sõltumatu Tantsu Lava