Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kolmapäeval esietendus Genialistide Klubis

25.05.2009 15:40

Kolmapäeval, 27. mail kell 19 esietendub Genialistide Klubis Helen Rekkori diplomilavastus "Theised".

"Theised" on grupitööna valminud kriitiline pilguheit Eesti ühiskonda. Määramata ajaks ja vastu tahtmist suletakse kinnisesse ruumi viis inimest. Kas sellises piirisituatsioonis kaalub kompromiss üles ideoloogia? Kuis defineerida inimeseksolemist?

Lavastaja Helen Rekkori ning trupi kokku pandud "Theised" on Peeter Raudsepa lavastuse "Sünnipäevapidu" kõrval teine kultuuriakadeemia üliõpilaste diplomilavastus.
Lavastuses mängivad lennukaaslased Mairi Jõgi, Merilin Kirbits, Maarika Mesipuu, Kati Ong ning V lennu näitleja Liisa Taul. Lavastusmeeskonda kuuluvad ka Eesti Kunstiakadeemia lõpetanud Triin Randver ja Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunstide osakonna visuaaltehnoloogia valguskunsti eriala üliõpilane Kristjan Suits.

Helen Rekkor on lavastanud Ibseni "Nukumaja" põhjal "Nora / Maja" (Ugala), koos Kalju Komissaroviga "Kangelase" (Endla), Švartsi "Draakoni" (Kuressaare Linnateater), "tõde: EI: õiguse"  (Vargamäe), "Mina küll andeks ei palu" (Teatrilabor) ning teatriajaloolisi miniatuure Paul Pinnast, Theodor Altermannist, Liina Reimannist ja Hella Wuolijokist Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.