Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kohtumisõhtu Helle Laasiga

13.01.2015 12:11

 

NUKU teatris töötav Helle Laas on jätkuvalt suurepärases loomingulises vormis – pidevalt mõtlev, kirjutav, loov ja mängiv. 73-aastasena on ta koduteatris lavale astumas suure näitlejatööga monolavastuses „Ajarefrään“ – näitlejaid, kes selles eas sama teha suudaksid, pole just palju. 2015. aastal täitub nukuteatri grand old lady-l ka 50 aastat teatrilaval.

Kohtumisõhtul vestlevad Hellega elust ja loomingust, kogemustest ja õppetundidest, nukkudest ja raamatutest „Ajarefrääni“ lavastaja Jaanika Juhanson ja Teatri- ja Muusikamuuseumi teatriosakonna juhataja Kirsten Simmo. Räägitakse sellest, kust saab Helle oma jõu ja miks ta teeb seda, mida teeb. Vesteldakse teatrieetikast ja „nukukaks“ olemisest, Hellele olulistest inimestest ja loomulikult lastest – tema peamisest publikust.

Kohtumisõhtu toimub NUKU teatri ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi koostöös.
Sissepääs muuseumipiletiga (täispilet 4 €, pensionär, õpilane 2 €).

Helle Laas (1941) on sündinud Tallinnas, suure osa lapsepõlvest veetnud Saaremaal. Pärast Tallinna 7. Keskkooli lõpetamist õppis ta aastatel 1962–1965 Nukuteatri õppestuudios. Osatäitmistele Paul Pinna nimelises Rahvateatris järgnes näitlejatöö Viljandi Ugalas aastatel 1965–1968, seejärel töötas Helle Laas Nukuteatris kuni 1982. aastani. Aastatel 1982–1986 juhtis Helle Laas nukurahvateatrit Käpik, mille järel naasis 1986. aastal Nukuteatrisse, kus töötab näitleja ja lavastajana tänaseni. Aastakümneid on ta olnud väikelastele suunatud teatri- ja kirjandusloomingu väärtustaja ja kandja.

Lavastamist alustas Helle Laas 1977. aastal, mil lavale jõudis Heljo Männi „Õhuloss Pilvemaal“. Esimesele lavastajatööle järgnesid õige pea teine ja kolmas ning 1986. aastal alustas Helle Laas monolavastuste sarja väikerahvaste muinasjuttudest, jätkates aga ka sirminukulavastuste loomist noorimate teatrikülastajate jaoks. Vitaalse loojana on ta tänaseni aktiivne – 2015. aasta alguses astub ta näitlejana publiku ette enda elul ja loomingul põhinevas lavastuses „Ajarefrään“ ning järgmisel teatrihooajal lavastab uue väikelastelavastuse „Väike konn ja kole kala“.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679509
hannele.kand@nuku.ee