Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kloostri Ait alustab sarjaga Kuulamised

06.12.2013 13:03

Esmaspäeval 9. detsembril 2013 alustab Kloostri Aidas uus sari – KUULAMISED.

Esimesena tulevad kuulamisele Fanny de Siversi "Jõuluaja kirjad".
Kuulamisõhtud toimuvad 9., 14. ja 18. detsembril algusega kell 19.30.
Loevad: Johanna Aus, Maria Peterson, Anneli Tuulik, Ott Aardam, Lembit Peterson, Tarmo Song. Musitseerivad Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli õpilased.

Lembit Peterson: Üle hulga aastate sattus minu kätte taas väike roheliste kaantega vihikukene: „Jõuluaja kirjad“, autoriks Fanny de Sivers. Oli taaskohtumine vana sõbraga, kes Pariisis elades Eestimaad ja eestlasi sügaval südames kandis, meie saatusele kaasa elas, sellest aktiivselt osa võttis, meile Prantsusmaal ja sealses vaimuelus toimuvast kirju ja artikleid kirjutas. Eestimaa taasiseseisvumise järel oli ta mitmel korral ka kodumaal, kohtus sõpradega, luges loenguid nii ülikoolis kui väiksemate asjahuviliste auditooriumite ees. Mitmed tema loengud toimusid ka Ladina kvartalis, Theatrumi saalis, Katariina seltsis. jm. Seetõttu tulevad tema mõtted jälle kuuldavaks ja ärkavad ellu paigas, kus ta meelsasti viibis ja kus teda alati väga oodati. On meeles, mida ta rääkis, veel enam, kuidas ta rääkis, milline ta oli – tema tähelepanu, kohalolek ja osavõtt kõigest, millega kokku puutus.

Tundus, et need kirjad pole saadetud ainult kitsale lugejate ringile, need otsekui vajaksid elavat ettekannet, kuuldavat jagamist. Nii on meil üheskoos võimalik osa saada Fanny de Siversi vaimsest pärandist, end  Kristuse sündimise pühaks  ette valmistada.

Kuna on advendiaeg, siis mõtlesime, et noored muusikud sobiksid siia vahele musitseerima. Seetõttu esinevadki Vanalinna Muusikakooli lapsed lugemiste vahel oma muusikapaladega, mille nad koos õpetajatega välja valisid.
Et üheskoos kannatlikult oodata.
Lootuses.

Pilet: 3.-
Piletid müügil Theatrumi kassas (e–r 12–17, Vene 14, tel. 6446 889), Piletilevis, Piletimaailmas, Statoili jaamades. Vabade kohtade olemasolul ka tund enne etenduste algust kohapeal.

Täname Eesti Kultuurkapitali.

Olete oodatud!

Theatrum
www.theatrum.ee
www.facebook.com/theatrum.ee
www.facebook.com/kloostriait