Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kirjastus AVITA andis välja nukuteatriteemalise aabitsa

01.09.2011 12:22

Kirjastuse AVITA ja NUKU keskuse koostööna on valminud uus aabits, millega alustavad täna, 1. septembril oma kooliteed tuhanded lapsed üle Eesti. Aabitsa peategelaseks on Teatripisik, kelle seikluste kaudu nukuteatris tutvustatakse lastele teatrimaailma ja lavatagust elu.

Aabitsa autorid on NUKU teatri kunstiline juht Vahur Keller, kirjastuse AVITA algõpetuse toimetaja Airi Kuusk ning filoloog Sirje Rattus. Illustratsioonid lõid Catherine Zarip ja Regina Lukk-Toompere. Autorite eesmärgiks on luua moodne ja intelligentne aabits, mis kõneleks lapsega tänapäevases keeles ja olulistel teemadel. Lisaks õpetab uus aabits lapsi loovalt mõtlema ja arutlema ning omandatud teadmisi ja oskusi rakendama.

Esimene pool aabitsast – tähtede õppimise osa – leiab aset Aabitsamaal, kus peategelasteks on kaks last, Aabi ja Bibi. Külastades esimest korda elus Nukuteatrit, tahavad nad teada saada, mis saab kõigist lavategelastest siis, kui etendus lõppeb. Nii astuvad nad sisse imelisest laval asuvast uksest ja satuvad Aabitsamaale, kus on paljudel kaunilt kujundatud lavadel elavad kõik tähestiku tähed. Ükshaaval tähti tundma õppides saavad ka Aabist ja Bibist tegelased näidendis, kirjanik Vahuri lavaloos.

Kui tähed selged, saab fantaasialugu otsa ja juhtimise võtab üle Teatripisik. Tema tutvustab nukuteatrit seestpoolt vaadatuna – näitab teatris asuvaid ruume ning tutvustab, mida seal  tehakse. Selle kaudu tutvustatakse aabitsas ka lihtsamaid teatritermineid ja arutletakse mitmesugustel teatriga seotud teemadel. Aabitsasse on pikitud ka hulgaliselt pilte vanadest teatrinukkudest ning tekstilõike Nukuteatris lavastatud näidenditest.

Uus aabits ilmub nii eesti kui vene keeles ja selle järgi hakkab õppima üle 5000 lapse, 3000 eesti ja 2000 vene koolides. Aabits on 1. septembrist saadaval ka NUKU kassas (Lai 1, Tallinn). 

--
Mari Nurk
Avalike suhete juht / PR Manager
NUKU/Tallinn Treff Festival
Lai 1, 10133 Tallinn, Estonia
T (+372) 6679 542
M (+372) 56 635 570
E [email protected]
www.nuku.ee