Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kirjanduskohvik + Kloostri Ait = KirjandusAit

28.10.2014 13:15

Meil on heameel teatada, et Kloostri Aidast ja senisest Kirjanduskohvikust saab ülehomme ja edaspidi KirjandusAit. Kirjanduskohviku korraldajad annavad teada, et selle sügise kirjanduskohvikud saavad uue sisu ja koha. Nüüdsest kohtutakse Kloostri Aidas ning muutub ka kohvikuõhtute ülesehitus – raamatud ja autorid on koondatud eelkõige ühise temaatika järgi.

Esimene uuenenud kirjanduskohvik toimub 30. oktoobril kell 19.00-22.00 ja õhtu teema on „Väike inimene suures kirjanduses“. 
Alustuseks vestleme tõlkija Kadri Jaanitsaga miljonite laste ja täiskasvanute lemmikust Tove Janssonist, kelle sünnist möödus augustis 100 aastat. Kadri on eesti keelde tõlkinud Tove Janssoni uue biograafia, mis parasjagu kirjastuses raamatuks saab, lisaks biograafiale vaatame lähemalt veel Janssoni romaani „Suveraamat“, mille teemaks väikese Sophia ja tema vanaema suved Läänemere saarel.

Seejärel tuleb uurimise alla Györgi Dragománi romaan „Valge kuningas“. Mis saladus see on, mis on aidanud sel rumeenia-ungari lapsepõlvest kõneleval raamatul saada tõlgituks enam kui 35 keelde? Teejuhiks tuleb romaani tõlkija Reet Klettenberg.

Kolmanda maiuspalana räägime sel õhtul Nancy Hustoni romaanist „Murrangujooned“. Tõlkija Triinu Tamm avab kanada-prantsuse kirjaniku loomingu tagamaid ja uudistame, missugune see murranguline 20. sajand lapse perspektiivist paistab. Kas on jooni, mis kumavad läbi kõigist valitud raamatutest?

Katkendeid raamatutest loevad meie oma kirjanikud. Muusikalisi vahepalu esitavad pärismusmuusikud Karoliina Kreintaal ja Merike Paberits. Õhtut juhivad Kätlin Kaldmaa ja P.I.Filimonov.

Kõigi kohvikukülastajate vahel loositakse välja kõnealuste autorite raamatud. Raamatuid saab ka kaasa osta.

Kohvikuõhtud toimuvad Tallinnas Kloostri Aidas Vene tn 14. Üritus on tasuta ja oodatud on kõik huvilised, palume end registreerida e-posti aadressil: COMM-REP-TLL@ec.europa.eu 

Kohvikuõhtuid korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Eesti PEN.

Sõpru saab kutsuda ja kohalolekukontrolli läbi viia siin: www.facebook.com/events/1482957661976448/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

Olete oodatud!
Theatrum
fb.com/kloostriait
www.theatrum.ee