Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate nominendid

17.02.2014 12:24

 
Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapital kuulutas välja 2013. aasta kirjanduspreemiate nominendid. Näitekirjanduse nominentide seas on ka mitu Eesti Teatri Agentuuri korraldatud võistlustel oma tekstidega preemia saanud autorit: Piret Jaaks "Näha roosat elevanti", Kristel Leesmend "Tund aega, et hinge minna" ning Martin Algus oma uute näidenditega "Arioso" ja "Kaheksajalg". Nende kõrval on nomineeritud ka Mart Aas näidendiga "Äralennuväli" ning Madis Kõiv näidendiga "Keskmängustrateegia".
Näha roosat elevanti
Teatrilaval on hetkel võimalik näha nii "Näha roosat elevanti" (PolygonTeater), "Tund aega, et hinge minna" (Eesti Draamateater) kui ka "Äralennuvälja" (Tartu Uus Teater). Martin Alguse "Arioso" esietendus Ugala Teatris ja Madis Kõivu "Keskmängustrateegiat" ning Martin Alguse "Kaheksajalga" sai kuulda Eesti Draamateatri esimesel lugemisel.

Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2013. a. aastaauhindade põhižüriisse kuuluvad Igor Kotjuh (esimees),  Veronika Kivisilla, Urmas Vadi, Indrek Koff ja Triinu Seppam.

Teiste žanrite nominente vaata siit.

* Fotol: KATRIIN - Kadri Adamson, LEVI - Meelis Rämmeld.
Foto autor Maike Tubin.