Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kired, intriigid ja deemonid möllavad Käsmu meremuuseumis

26.06.2003 13:15

Eesti Draamateater ja "Virumaa Muuseumid" esitlevad: 27. juunil esietendub Käsmu Meremuuseumis Bernard Shaw "Südamete murdumise maja".

On hilissuvine äikese-eelne nädalalõpp vana kapten Shotoveri laevakujulises majas. Koguneb põnev seltskond nii kutsutud kui ka ootamatuid külalisi. Kaptenil, kes kuulu järgi olevat oma hinge Sansibaris kuradile maha müünud, on kaks veetlevat ja võimukat tütart. Nende eestvedamisel klaaritakse sel õhtupoolikul mitmeid suhteid - vesteldakse, armastatakse, musitseeritakse, targutatakse, võrgutatakse, pettutakse, paljastatakse ennast ja teisi. Saatuslik äike läheneb - kuni kruusaaugus plahvatab kapteni dünamiidivaru ja mõnedki äri- ja armuvahekorrad jooksevad raginal karile.
Roman Baskin, lavastaja: "Kes ei mäletaks Henry Higginsi sügavaid õhkamisi: "Miks pole naine nii loodud kui mees!?" Bernard Shaw põletav sarkasm laseb sama teema juures vaevelda veel paljudel oma tegelastel. Ei pääse sellest ka kapten Shotover “Südamete murdumise majas". Sugudevahelised suhted on Shaw lemmikteema ja selle meisterlik käsitlus kutsub ta näidendeid ikka ja jälle lavastama.
Eestis on kaptenite küla Käsmu. Raske on kujutleda paremat keskkonda "Südamete murdumise majale", kuna selle tegevus toimub vana laevakapteni majas. Shaw mainib, et ta on kirjutanud selle näidendi vene stiilis inglise teemadel, aga ometi mõjub see kaasaegsena ka tänases Eestis.
Ja siis muidugi jälle naised-naised! Shotoveri tütred. Sansibari nõia tütred, deemonlikud naised. Ja Ellie - noor veetlev daam, kelle jaoks maailm on veel avastamata, aga südame murdumisest ei pääse ka tema. Ja ometi on tähtsaim sõnum, mida Shaw meile aegade tagant sosistab: "Elujõud - elujanu! "Ma ei lasknud surmahirmul valitseda oma elu üle ja tasuks oli see, et ma elasin omaenda elu!" ütleb kapten Shotover, ja Roman Baskin kirjutab kahe käega alla".

Osades: Carmen Mikiver, Epp Eespäev, Kaie Mihkelson, Kleer Maibaum, Roman Baskin, Veiko Täär, Raivo E. Tamm, Volli Käro, Rudolf Allabert või Tõnu Aav.
Kunstnik Ann Lumiste.

Järgmised etendused toimuvad: 28., 29. juunil ja 2., 3., 4., 5., 6., 10., 11., 12., 13., 19., 20., 24., 26., 27., 31. juulil ning 1., 2., 5., 6., 7., 9., 10. augustil kell 19.00.

 

Kristiina Garancis
ED avalike suhete juht
Tel 6831 410
Fax 6831 401
GSM 056 676 369
[email protected]