Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kinodesse jõuab Toomas Järveti dokumentaalfilm “Karmil pinnal”

06.10.2015 15:14

Alates 9. oktoobrist jõuab kinodesse Toomas Järveti värske dokumentaalfilm "Karmil pinnal".

Kunagine Palestiina poliitvang Maher teeb oma elus kannapöörde ning leiab uue kire kaasaegses tantsus, mis on konservatiivses islami ühiskonnas enam kui kahtlane. Maher asub võitlusse kultuurinormide, tavade ja perekonna eelarvamustega, et tuua lavale oma autorilavastus. Selleks peab ta ületama erinevaid takistusi, olgu selleks siis aja- ja rahapuudus, bürokraatia, vigastatud trupiliige või sugulaste umbusk.  Filmi tegevus leiab aset ühes maailma konfliktsemas piirkonnas, kus lisaks Palestiina ja Iisraeli vastasseisule toimub ka kultuurisõda uuenduslike unistuste ja konservatiivsete normide vahel.

Filmi režissöör on Toomas Järvet, operaator Max Golomidov, monteerija Qutaiba Barhamji, produtsent Eero Talvistu. Muusika filmile on loonud Abraham’s Cafe. Filmi on tootnud Exitfilm, kaastootjad Kinoport Film ja Kinotehnik. Filmi tootmist on toetanud: Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

"Karmil pinnal" on osalenud Dragon Forumi, DOK Leipzig Co-Production Meetingu, Festival dei Popoli DOC AT WORK foorumitel.

Toomas Järvet sõidab oktoobri keskel koos Abraham's Cafe'ga Palestiinasse ringreisile, kus näidatakse filmi "Karmil pinnal" ja antakse kontserte.

Vaata filmi treilerit siit:
https://vimeo.com/139082960
FB leht: fb.com/roughstage
Koduleht: www.roughstage.com

Teate edastas:
Katrin Maimik
+37256502721
[email protected]