Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kinodesse jõuab Rainer Sarneti “Vaino Vahingu päevaraamat”

15.02.2022 15:36

Vaino Vahingu sünnipäeval, 15. veebruaril 2022 esilinastub kinos Sõprus Rainer Sarneti spiel-dokumentaalfilm "Vaino Vahingu päevaraamat". Kirjanik ja psühhiaater Vaino Vahing pidas aastatel 1968–1984 päevaraamatut, kirjutades Tartu kultuurielust, armuseiklustest, boheemlikest olengutest ja vaimsetest otsingutest. Päevaraamatutest ja Vaino Vahingu kuulsast Spielist tõukudes on Rainer Sarnet teinud spiel-dokumentaalfilmi, mis avab Vahingu karakterit just läbi piiride ületamise, maskide kaotamise ja mängulisuse.

Tartu esilinastus toimub 18.02 Elektriteatris ja teisipäeval, 22.02 toimub Tallinnas Artise kinos erilinastus, kus režissöör Rainer Sarneti ja osatäitja Erki Lauriga vestleb filmiajakirjanik Tristan Priimägi.

Filmi linastused toimuvad 2.-5. märtsini ka Von Krahli teatris. Lisainfo ja piletid SIIN.  

Filmis jagavad Vaino Vahingust oma mälestusi ja mõtteid Maimu Berg, Julia Laffranque, Ele Süvalep, Lembit Allikmets, Jüri Arrak, Hannes Kaljujärv, Valle-Sten Maiste ja Hando Runnel.  Lavastuslikus pooles teevad kaasa Von Krahli Teatri kuldajastu näitlejad Mari Abel, Tiina Tauraite, Liina Vahtrik, Taavi Eelmaa, Erki Laur ja Juhan Ulfsak. Filmile loob meeleolu biitlite muusika ja Šoštakovitš. See on film Eesti kultuuriloos murrangulistest aastatest ja isikutest, kus lisaks intervjuudele ja lavastuslikele sooritustele kasutatakse ka filmi- ja fotomaterjali avalikest ja isiklikest arhiividest. 

"Vaino Vahingu päevaraamatu" režissöör ja stsenarist on Rainer Sarnet ("November", "Idioot"), Spieli võtete operaator Erik Põllumaa, dokumentaalvõtete operaatorid Marianne Kõrver, Mart Taniel ja Ott Tiigirand, monteerijad Martin Männik ja Marianne Kõrver, kunstnik Laura Pählapuu, helirežissöörid Harmo Kallaste ja Tanel Kadalipp, produtsent Marianne Kõrver. Filmi tootja on Klaasmeri, filmi levitab Must Käsi. 

Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Tartu Filmifond.

Filmi treilerit saab vaadata SIIN.