Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Kinodesse jõuab Peeter Simmi film „Üksik saar”

21.03.2012 11:48

Üksik saar30. märtsil jõuab kinodesse Peeter Simmi värske film "Üksik saar". Filmi stsenaristideks on Mihkel Ulman ja Peeter Simm, operaator-lavastaja valgevenelane Vadim Poteev, kunstnikud Mare Raidma ja Aleksandr Kholotsov. Osades Lembit ja Juhan Ulfsak, Lenna Kuurmaa, Gert Raudsep, Boris Polunin, Igor Sigov, Olga Votšits, Svetlana Zelenkovskaja  jpt.

Vana mustlase surm, raudteerööbastel lamav tütarlaps, poja vaen isa vastu ja ratastooli jäänud tüdruk. 72 tunni jooksul põimuvad võhivõõraste ja vanade sõprade saatused,  filmi kangelased tõugatakse olukordadesse, kuhu keegi vabatahtlikult sattuda ei tahaks. Segunevad tragöödia ja grotesk, draama ja melodraama. Igaühel tuleb läbida teekond, mis muudab ta sallivamaks ja mõistvamaks. Kas viimases hädas saab aidata vaid vaenlane? Kas armastus võib tappa sõpruse? Kas juhuslik inimene lahendab pinge, mis on vaevanud aastakümneid? Mis teha siis, kui tõde toob kannatusi?

„Üksik saar” on lüürilis-groteskne mosaiikportree üksildasest linnakeskkonnast, kus  inimesed elutsevad kui isoleeritud saared, kuid mis kaugemalt vaadates moodustab suure arhipelaagi.

Filmi tegevus leiab aset nii Valgevenes kui ka Eestis, filmi võtted toimusid Eestis, Lätis ning Valgevenes.

Tootjad Lege Artis Film (Eesti), Belarusfilm (Valgevene), studio F.O.R.M.A. (Läti)
Filmi treiler: http://www.youtube.com/watch?v=jMxTYk47LWg

Katrin Maimik
Eesti Film 100
Avalike suhete juht
+372 565 027 21
www.ef100.ee
skype: katrinruus